Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Oto medalowe nadzieje reprezentacji Polski

Dzisiaj zaczynają się w Rio de Janeiro Igrzyska XXXI Olimpiady. W Brazylii liczymy na medalowe zdobycze, a oto nasi nasi najwięksi faworyci do stanięcia na podium.

Anita Włodarczyk (rzut młotem)

Jeśli nie wydarzy się jakiś wypadek losowy albo któraś z konkurentek nie zanotuje konkursu życia, to Włodarczyk jest zdecydowaną faworytką nie tylko do podium, ale i olimpijskiego złota. To do Polki należy rekord świata (81,08 m) ustanowiony w 2015 i dziesięć najlepszych wyników w tym roku. Włodarczyk to dwukrotna mistrzyni świata, trzykrotna mistrzyni Europy, w kolekcji brakuje jej tylko mistrzostwa olimpijskiego.

Paweł Fajdek (rzut młotem)

Reklama

Można o nim napisać to samo co o Włodarczyk. Jest głównym kandydatem do złotego medalu. Do niego należy dziesięć najlepszych wyników w tym roku, a najlepszy to 81,87 m. Dwukrotny mistrz świata, mistrz Europy z Amsterdamu.

Piotr Małachowski (rzut dyskiem)

Kolejny z naszych lekkoatletów, który w Rio de Janeiro będzie walczył o najwyższy cel. W tym roku przewodzi na listach światowych z wynikiem 68,15 m. Był już mistrzem Europy (dwa razy), mistrzem świata, brakuje mu tylko mistrzostwa olimpijskiego.

Adam Kszczot (800 m)

- To jest mój czas, będę walczył o medal - zapowiedział polski średniodystansowiec i jesteśmy pewni, że dotrzyma słowa. W ostatnich latach stał się jednym z najlepszych 800-metrowców na świecie. W latach 2014 i 2016 został mistrzem Europy, a rok temu podczas światowego czempionatu uległ tylko Davidowi Rudishy. Kenijczyk, rekordzista świata, będzie też jego głównym konkurentem w Rio de Janeiro, ale w finale przecież wszystko może się zdarzyć.

Kto jeszcze z lekkoatletów może pokusić się o miejsce medalowe? Może Angelika Cichocka, złota medalistka z Amsterdamu na 1500 m, może Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, może Marcin Lewandowski na 800 m, może ktoś z trójki skoczków o tyczce z Pawłem Wojciechowskim, mistrzem świata z Daegu, czy Robertem Soberą mistrzem Europy z Amsterdamu, a może ktoś z trójki kulomiotów: Tomasz Majewski, dwukrotny mistrze olimpijski czy "młode wilki" w osobach Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka.

Zobacz, kiedy startują Polacy

Zobacz terminarz IO