Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Nie milkną echa awantury po meczu Polski z Iranem

​Nie milkną echa awantury, do jakiej doszło zaraz po meczu siatkarzy Polski z Iranem na igrzyskach w Rio. Początkowo wydawało się, że zamieszanie było winą Irańczyków, ale jedno z nagrań udostępnionych w internecie sugeruje, że wina leżała po stronie Bartosza Kurka i Michała Kubiaka.

Przypomnijmy, że po wtorkowym meczu siatkarzy reprezentacji Polski i Iranu na igrzyskach w Rio doszło do krótkich przepychanek pod siatką.

Początkowo wydawało się, że sytuacja została sprowokowana przez Irańczyków i tej wersji trzymali się też polscy siatkarze, jednak nagranie udostępnione dzisiaj w serwisie YouTube, sugeruje coś innego.

Na krótkim wideo wyraźnie widać, że kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak i Bartosz Kurek tuż po zdobyciu ostatniego punktu cieszyli się i wykonywali charakterystyczne gesty, które Irańczycy mogli uznać za obraźliwe.

Reklama

Co więcej, po meczu Kubiak ironicznie stwierdził, że Polacy kochają Irańczyków, co rywale "Biało-czerwonych" poczytali jako kolejną zniewagę. 

Warto dodać, że kibice z Iranu wyładowali po meczu swoją frustrację na kontach wielu reprezentantów Polski na Facebooku.

Sprawą zainteresowała się już Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB), która zapowiedziała, że zbada sytuację, do jakiej doszło w hali Maracanazinho.

Zobacz wideo:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy