Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Medal Moniki Ciaciuch do wymiany

Monika Ciaciuch, która na igrzyskach w Rio wywalczyła brązowy medal wraz z koleżankami z wioślarskiej czwórki, zmuszona jest wymienić swój krążek na nowy, gdyż ten... już zaczął się ścierać.

Ciaciuch sięgnęła w Rio po brąz w czwórce podwójnej wraz z Marią Springwald, Joanną Leszczyńską i Agnieszką Kobus.

Reklama

- Medal jest do wymiany. Na ten sam kolor oczywiście - brązowy pozostanie brązowym - powiedziała nasza wioślarska w rozmowie z TVP Info.

- Odbarwienia, które były na nim od początku, okazały się błędem. Myślałyśmy, że jest to taki element medalu, jakieś specjalne kropeczki w ramach urozmaicenia. Okazało się, że to jest jednak jakiś błąd i ta pierwsza warstwa ściera się coraz bardziej - wyjaśniła Ciaciuch.

- Medal aktualnie wygląda źle. Jeszcze kilka wywiadów i pokazywania go fanom i będzie wyglądał jeszcze gorzej. Na szczęście za jakiś tydzień dwa zostanie wymieniony na nowy - powiedziała brązowa medalistka z Rio.

Ciaciuch powiedziała, że podobny problem mieli też inni sportowcy, między innymi jej koleżanki z osady.

- Dziewczyny z osady miały to samo, tylko kiedy one oddawały medale do wymiany, mnie nie było w wiosce, a medale trzymałyśmy w szafkach pod kluczem, więc też nie było do niego dostępu, żeby go tak po prostu zabrać i wymienić - poinformowała zawodniczka.

W najbliższym czasie przedstawiciel misji olimpijskiej wymieni medal Moniki Ciaciuch na nowy.