Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal w kajakarskim sprincie

Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce w konkurencji kajakarskich jedynek na dystansie 200 metrów. To już siódmy medal dla Polski! Mistrzynią olimpijską została największa rywalka Walczykiewicz - Lisa Carrington z Nowej Zelandii.

Walczykiewicz wygrała w poniedziałek swój półfinał w konkurencji K1 na 200 metrów. Polka pokonała Szwedkę Linneę Stensils oraz reprezentantkę RPA Bridgitte Ellen Hartley.

W finale Walczykiewicz ruszyła do walki z silnym postanowieniem rewanżu za igrzyska w Londynie, na których zajęła piąte miejsce. Wówczas po finałowym wyścigu zapłakana nie mogła odżałować straconej szansy, zwłaszcza że aż do połowy dystansu płynęła na czele stawki. To było ogromne rozczarowanie, ale nie złożyła broni. Po czterech latach znów stała przed wielką szansą.

Reklama

Była jedną z faworytek wtorkowego wyścigu i tym razem nie zawiodła oczekiwań. Podobnie jak cztery lata temu, od początku płynęła na czele stawki, ale dała wyprzedzić się w końcówce Lisie Carrington z Nowej Zelandii.

Polka sięgnęła po srebrny medal i tym razem zamiast płaczu mogła cieszyć się z olimpijskiego sukcesu!

To drugi medal kajakarek wywalczony we wtorek na torze regatowym Lagoa Rodrigo de Freitas. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanęły Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w konkurencji K2 na 500 m.

Wyniki finału:

 1. Lisa Carrington (Nowa Zelandia)       39,864 s

 2. Marta Walczykiewicz (Polska)          40,279

 3. Inna Osypienko-Radomska (Azerbejdżan) 40,401

 4. Spela Ponomarenko-Janic (Słowenia)    40,769

 5. Sarah Guyot (Francja)                 40,894

 6. Teresa Portela Rivas (Hiszpania)      41,053

 7. Linnea Stensils (Szwecja)             41,293

 8. Inna Klinowa (Kazachstan)             41,521

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy