Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

​Rio 2016. Katarzyna Solus-Miśkowicz złamała obojczyk i na IO nie wystąpi

Dramat Polki! Katarzyna Solus-Miśkowicz podczas treningu złamała obojczyk i nie wystartuje w sobotnim wyścigu olimpijskim w kolarstwie górskim. Informację podał "Przegląd Sportowy".

Polka długimi miesiącami przygotowywała się do igrzysk olimpijskich i od startu dzieliło ją już tylko kilkadziesiąt godzin.

Reklama

Solus-Miśkowicz pojechała na jeden z ostatnich treningów i upadła. Od razu odwieziono ją do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie obojczyka z przemieszczeniem.

To nie tylko wyklucza ją ze startu w sobotę, ale też komplikuje treningi na najbliższe miesiące.

To miał być debiut Solus-Miśkowicz na IO, które jeszcze kilkanaście godzin przed wypadkiem emocjonowała się sobotnim startem.

"Dzisiaj wreszcie mogłam zapoznać się z trasą olimpijską! [...] Znając rundę - jutro dłuższy trening na trasie, w piątek odpoczynek, a w sobotę ogień! Ale powiem wam, że temperatura średnia...garmin wskazywał 39 stopni, do tego otwarty teren, brak cienia... ufff będzie i jest gorąco... a u mnie w Tatrach podobno śnieg! Oj jak ja dzisiaj marzyłam na treningu o śniegu" - pisała Polka na kilkanaście godzin przed wypadkiem.

W tej sytuacji jedyną Polką na trasie sobotniego wyścigu będzie Maja Włoszczowska.

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Solus-Miśkowicz