Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Kantor/Łosiak - Boeckermann/Flueggen 2:0

Polscy siatkarze plażowi - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali 2:0 (21:11, 23:21) Markusa Boeckermanna i Larsa Flueggena z Niemiec. "Biało-czerwoni" zagrali efektownie i efektywnie, czym zjednali sobie sympatię publiczności na słynnej Copacabanie.

Piotr Kantor tuż przed igrzyskami doznał złamania kciuka, ale wyścig z czasem udało się wygrać i siatkarz mógł pojechać do Rio wraz z Bartoszem Łosiakiem.

Polacy zaczęli mecz wspaniale i po asie serwisowym prowadzili 5:1 w pierwszym secie rywalizacji z Niemcami. Beockermann i Flueggen wzięli czas i spróbowali wybić z rytmu "Biało-czerwonych", ale na niewiele się to zdało. Kantor grał jak w transie, a Łosiak nękał rywali zagrywką. Dzięki temu, objęli nawet prowadzenie dziesięcioma punktami (20:10).

Rywale zdołali obronić pierwszą piłkę setową, ale przy drugiej byli już bezradni i musieli uznać wyższość Polaków.

Reklama

Boeckermann i Flueggen zdecydowanie lepiej zaczęli drugą partię, ale "Biało-czerwoni" szybko wrócili do kapitalnej gry z pierwszego seta i objęli prowadzenie 8:5. Gra była wyrównana, ale Polacy utrzymywali trzy punkty przewagi. Dopiero w końcówce seta, Niemcy zbliżyli się do Polaków i obronili trzy piłki meczowe.

Kantor i Łosiak wyszli jednak z opresji obronną ręką i grając na przewagi, wykorzystali czwartą szansę i wygrali spotkanie 2:0, a seta 23:21.

Kantor/Łosiak - Boeckermann/Flueggen 2:0 (21:11, 23:21)

Wcześniej rozegrano drugie spotkanie grupy B, w którym Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen (Holandia) pokonali Dmitri Barsouka i Nikitę Liamina z Rosji. W poniedziałek "Biało-czerwoni" zagrają z Rosjanami.

Na niedzielę zaplanowano mecz drugiej polskiej pary - Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, którzy zagrają z Rosjanami: Wiaczesławem Krasilnikowem i Konstantinem Siemenowem.

Tabela grupy B:

1. Brouwer, Meeuwsen     1 1 0  2-0  2

2. Kantor, Łosiak        1 1 0  2-0  2

3. Boeckermann, Flueggen 1 0 1  0-2  1

4. Liamin, Barsuk        1 0 1  0-2  1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL