Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Kamil Syprzak: "Dzidziuś" jest twardym facetem

Polscy piłkarze ręczni cieszą się z upragnionego, pierwszego zwycięstwa na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W czwartek "Biało-czerwoni" pokonali Egipt 33-25 i nie chcą na tym poprzestać. Radość z wygranej zmąciła kontuzja jednego z liderów naszej kadry Michała Jureckiego. - Myślałem, że mam połamaną kostkę - mówił "Dzidziuś".

"Cieszymy się z tego zwycięstwa. Potrzebowaliśmy go i mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej" - powiedział obrotowy Kamil Syprzak. 

W spotkaniu z Egiptem groźnie wyglądającej kontuzji doznał Michał Jurecki. "Wyglądało to fatalnie, ale "Dzidziuś" jest twardym facetem i na pewno się nie podda" - mówił obrotowy reprezentacji Polski.

"Chyba nie jest tak źle. Myślałem, że mam połamaną kostkę, ale skończyło się tylko na skręceniu" - podkreślił Michał Jurecki. Jak zapewnił lekarz kadry dr Tomasz Owczarski, 31-letni zawodnik powinien zagrać w następnym spotkaniu ze Szwecją.

Reklama

Polacy wreszcie zagrali skutecznie w obronie, a co najważniejsze - fenomenalnie biegali do kontrataków. "W końcu udało nam się skutecznie bronić, zaskoczyć przeciwników i wyprowadzić kontrataki, co było naszym problemem w poprzednich spotkaniach. Wcześniej to przeciwnicy zdobywali łatwe bramki po naszych błędach. Na pewno obrona była jedną z pozytywnych rzeczy i przyczyniła się do zwycięstwa" - zaznaczył rozgrywający "Biało - czerwonych".

Wspaniale w bramce spisywał się Sławomir Szmal. "Zagrał kapitalne spotkanie i pomógł nam w utrzymaniu przewagi" - stwierdził Syprzak.

Cztery lata temu w Londynie, wicemistrzostwo olimpijskie zdobyła reprezentacja Szwecji, która w fazie grupowej odniosła dwie porażki. W Rio Polacy margines błędu już wyczerpali. Zwycięstwo z Egiptem to jeszcze za mało, żeby myśleć o wyjściu z grupy. Kolejnym rywale "Biało-czerwonych" będą właśnie Szwedzi, którzy w Rio zawodzą. Skandynawowie nie zdobyli jeszcze żadnego punktu. "Nie interesuje nas, czy Szwedzi przystąpią do meczu z zerowym dorobkiem. Do tego pojedynku podejdziemy z wolą zwycięstwa i na tym się skupiamy. Bez znaczenia, ile będą mieć punktów, powalczą o wygraną" - zapowiada zbliżające się spotkanie rozgrywający Łukasz Gierak. 

Początek starcia Polska - Szwecja w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 00.50.

Rio 2016 - tabele piłkarzy ręcznych - grupa B

Lp.zespółpkt.
1.Niemcy8
2.Słowenia8
3.Brazylia5
4.Polska4
Zobacz pełną tabelę


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama