Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Jacek Sasin: "Dopingowicze" powinni tracić swoje przywileje

Medaliści igrzysk stosujący środki dopingujące powinni tracić swoje przywileje, np. emerytury olimpijskie - twierdzi w rozmowie z Interią poseł PiS Jacek Sasin. Dzisiaj okazało się, że doping przyjmował polski mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Londynu - Adrian Zieliński.

Być może jest coś, co połączy posłów w polskim parlamencie. To sprawa nielegalnego dopingu w sporcie. Na razie sportowi oszuści mogą wykorzystywać luki w polskim prawie. Nieuczciwi sportowcy mogą co najwyżej stracić olimpijski medal, te odbiera się czasem po upływie wielu lat.

Inne przywileje, takie jak chociażby sportowa emerytura pozostają. O sprawie zaczęło być głośno po tym , jak bracia Zielińscy wpadli na zażywaniu nandrolonu. Starszy z nich, Adrian jest mistrzem olimpijskim z Londynu.

Światowa agencja antydopingowa (WADA) po zakończeniu igrzysk w Rio ma podać listę sportowców, którzy "szprycowali" się  w Londynie. Jeśli nawet są na niej polscy mistrzowie olimpijscy, to na razie mogą spać spokojnie.

Reklama

- Sprawa braci Zielińskich jest bulwersująca, bo ujawnienie dopingu na igrzyskach olimpijskich to jest coś szczególnie przykrego. Trzeba z tym skutecznie walczyć - twierdzi w rozmowie z Interią poseł PiS Jacek Sasin.

- Moim zdaniem "dopingowicze" nie powinni otrzymywać emerytury olimpijskiej. Jeśli nawet cztery lata po zdobyciu medalu okazuje się, że zdobyli medal w sposób nieuczciwy, to powinien on być odebrany. Razem z nim tacy sportowcy powinni tracić też inne przywileje, które wynikają ze zdobycia medalu na igrzyskach - podkreśla Sasin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL