Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Fularczyk-Kozłowska i Madaj: W Rio jest super! Zorganizujmy igrzyska w Polsce!

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu ze złotymi medalistkami Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio 2016. Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska zostały przez nas zapytane o możliwość zorganizowania igrzysk olimpijskich przez Polskę, a także o to, jakie warunki bytowe panują w wiosce olimpijskiej.

Według mistrzyń olimpijskich igrzyska to przede wszystkim prestiż, bycie gospodarzem imprezy tej rangi to rzecz absolutnie wyjątkowa.

- Jesteśmy zachwycone Rio de Janeiro, czuje się tutaj igrzyska, wioska olimpijska jest piękna, nowoczesna i łączy w sobie cały świat sportu. Mimo kilku małych problemów ogólnie wioskę można ocenić jako dobrze przygotowaną - wspólnie oceniły reprezentantki Polski.

- Nie jest źle. Widać, że w takich warunkach w wiosce da się zdobywać medale, jesteśmy tego przykładem - powiedziała Fularczyk-Kozłowska.

Reklama

Na koniec Madaj dodała z przymrużeniem oka, odnosząc się do możliwości zorganizowania igrzysk w Polsce: - Z pewnością powstałoby dużo obiektów, gdzie młodzież mogłaby spełniać się sportowo. Nie jestem jednak finansistką i nie wiem jakby się to odbiło na naszym budżecie :).

Z Rio de Janeiro, Adam Pawlukiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje