Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Drużyna sprinterów skończyła na siódmym miejscu

Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki i Damian Zieliński zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu w kolarskim sprincie drużynowym podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Kolarze torowi Wielkiej Brytanii zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w sprincie drużynowym. Srebro wywalczyli Nowozelandczycy, a brąz - Francuzi.

W eliminacjach "Biało-czerwoni" uzyskali piąty czas (43,297), ale w pierwszej rundzie, mając za rywali Francuzów, pojechali wolniej (43,555). "Trójkolorowym" rezultat 43,153 zapewnił miejsce w "małym" finale.

Znakomicie w pierwszej rundzie zaprezentowali się Nowozelandczycy, poprawiając wynikiem 42,535 rekord olimpijski Brytyjczyków z eliminacji (42,562). Torowcy z Albionu wykręcili natomiast rezultat 42,640, gwarantujący im start w wyścigu o złoty medal.

Oprócz czterech drużyn walczących o medale, Polaków wyprzedzili jeszcze Niemcy (43,455) i Holendrzy (43,552). Za "Biało-czerwonymi" uplasowali się Wenezuelczycy (44,486) oraz kolarze z Korei Południowej, którzy odpadli w eliminacjach.