Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Damian Zieliński szósty w finale keirinu

Damian Zieliński zajął szóste miejsce w finale keirinu. Wyścig miał jednak kuriozalny przebieg i był dwukrotnie przerywany!

Zieliński awansował z drugiego miejsca w swoim półfinale, a ogólnie miał trzeci czas kwalifikacji. To dawało nadzieję, że Polak powalczy o medal.

Na stracie stanęło sześciu zawodników. Zieliński ustawił się na piątej pozycji i gdy miało zacząć się poważne ściganie, sędziowie przerwali wyścig. 

Wszystko dlatego, że dwóch zawodników miało przekroczyć przepisy i wyprzedzić tzw. motor prowadzący. 

Brytyjczykowi Jasonowi Kenny'emu i Malezyjczykowi Azizulhasniowi Hasniemu groziła dyskwalifikacja, ale sędziowie po długich naradach uznali, że wyścig zostanie powtórzony w komplecie. 

- To zła decyzja, powinni zostać wykluczeni. Wygląda jednak na to, że na torze są równi i równiejsi - komentowali eksperci w studiu TVP Sport, wśród nich Andrzej Piątek, dyrektor sportowy PZKol.

Reklama

W powtórce Zieliński również zaczął od piątej pozycji, ale wyścig znów przerwano, bo tym razem podejrzewano złamanie przepisów przez Niemca Joachima Eilersa! 

Po kolejnych obradach sędziowie znów nie zdecydowali się wykluczyć żadnego z zawodników, a gdyby zdyskwalifikowali wszystkich podejrzanych z dwóch startów, to na torze zostałoby trzech zawodników i Polak miałby pewny medal!

Zamiast tego finał rozpoczął się po raz trzeci w komplecie i początek wyglądał niemal identycznie jak w przypadku dwóch poprzednich wyścigów. 

Zieliński dwa okrążenia przed końcem wyszedł na prowadzenie i kręcił z całych sił. Odjechał rywalom, przewodził stawce, ale na ostatnim okrążeniu osłabł i był wyprzedzany przez kolejnych przeciwników. Ostatecznie spadł na ostatnie, szóste miejsce.

Wygrał Brytyjczyk Jason Kenny, zdobywając w Rio de Janeiro swój trzeci złoty medal.

Trzecie miejsce w finale B zajął Krzysztof Maksel i ostatecznie zawody olimpijskie zakończył na dziewiątym miejscu.

Do tej pory polscy sportowcy zdobyli w Rio de Janeiro siedem medali: dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe.

Wyniki keirinu mężczyzn:

1. Jason Kenny (Wielka Brytania)

2. Matthijs Buchli (Holandia)

3. Azizulhasni Awang (Malezja)

4. Joachim Eilers (Niemcy)

5. Fabian Puerta (Kolumbia)

6. Damian Zieliński (Polska)

...

9. Krzysztof Maksel (Polska)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy