Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Czwartek z Polakami na brazylijskich arenach

W czwartek 11 sierpnia oczy polskich kibiców będą skierowane głównie na tor wioślarski w Rio de Janeiro. Trzy polskie osady mają szanse na medal igrzysk olimpijskich.

Czwartek, 11 sierpnia

BADMINTON

W czwartek rywalizację zainaugurują badmintoniści. Pawilon Riocentro, mierzy 23 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Jest wysoki na 12 metrów i posiada nowoczesny system klimatyzacji niskiej prędkości. Wszystkie udogodnienia czynią go idealnym do rywalizacji w tej dyscyplinie. W turniejach singlowych uczestniczyć będzie po 38 zawodników, a w deblowych i mikście po 8 par. Każdy kraj może być reprezentowany przez maksymalnie dwóch graczy lub dwie pary w jednej konkurencji. Polska wystawi w sumie pięciu zawodników. W turnieju singlistów zaprezentuje się w Rio Adrian Dziółko broniący na co dzień barw klubu Hubal Białystok. W grze podwójnej razem wystąpią Przemysław Wacha i Adam Cwalina. Wacha to 13-krotny mistrz Polski w singlu. W debla zaczął na poważnie grać po igrzyskach w Londynie. Cwalina na igrzyskach olimpijskich wystąpił już w Londynie. Z Michałem Łogoszem otarł się o ćwierćfinał, ale jego partnera z gry wykluczyła kontuzja ścięgna Achillesa. W Riocentro zobaczymy także naszą parę mikstową Nadieżdę Ziębę i Roberta Mateusiaka. Oboje wystąpili już razem na igrzyskach w 2012 roku. Całkiem udanie, ponieważ od półfinału dzieliła ich zaledwie jedna wygrana. Także w Rio powinni zakręcić się w okolicach 5.-8. miejsca.

Reklama

Start: 13.00, mecz w grze podwójnej mężczyzn, Grupa C: Adam Cwalina i Przemysław Wacha - Kim Gi Jung i Kim Sa Rang (Korea Południowa)

21.40 mecz gry mieszanej, Grupa B:- Nadieżda Kostiuczyk-Zięba i Robert Mateusiak - Nielsen Fischer - Christinna Pedersen (Dania)

01.30,  mecz gry pojedynczej mężczyzn, Grupa P: Adrian Dziółko -Kevin Cordon (Gwatemala)

Daria Pogorzelec (JUDO)

26- letnia gdańszczanka cztery lata temu otarła się o strefę medalową. Ostatecznie zajęła 7. miejsce. Podobnie jak przed igrzyskami w Londynie, boryka się z przewlekłą kontuzją kolana. Pogorzelec pracuje także w wojsku, służy w Marynarce Wojennej RP w stopniu starszego marynarza.

78 kg, kobiety

Start: 15.00, eliminacje

15.30 ćwierćfinały

20.30 repasaże

20.46 półfinały

21.40 o brązowy medal

22.00 finał

Marcin Pochwała i Piotr Szczepański (KAJAKARSTWO GÓRSKIE)

 Po poniedziałkowych zmaganiach do biegów półfinałowych udało się zakwalifikować Pochwale i Szczepańskiemu. Do kolejnej rundy awansowali z ostatnim 11. czasem: 115.36 sekund.

Start: 17.30 mężczyźni C2, półfinały

19.15 mężczyźni C2, finał (jeśli awansują)

Natalia Pacierpnik (KAJAKARSTWO GÓRSKIE)

Do półfinału dostała się z 10. wynikiem rundy kwalifikacyjnej. Bramki toru kajakowego przepłynęła łącznie w 106,38 s.

18.15 kobiety K1, półfinały - ew.

20.00 kobiety K1, finał - ew. Pacierpnik

KOLARSTWO TOROWE

Wzniesiony za około 200 mln zł, Rio Olimpic Velodrome jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Pięć tysięcy widzów zgromadzonych na trybunach rozmieszczonych wokół toru dopingować będzie też ośmioro reprezentantów Polski. W sprincie drużynowym mężczyzn oglądać będziemy Krzysztofa Maksela, Rafała Sarneckiego i Damiana Zielińskiego. Według ekspertów w Rio mają szanse na miejsca od 4.- 8.

Start: 21.00 eliminacje, sprint drużynowy mężczyzn - Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki, Damian Zieliński

22.10 1. runda, sprint drużynowy mężczyzn - ew. Maksel, Sarnecki, Zieliński

23.21 sprint drużynowy mężczyzn, o brązowy medal - ew. Maksel, Sarnecki, Zieliński sprint drużynowy mężczyzn, finał - ew. Maksel, Sarnecki, Zieliński

Wszystkie nasze cztery kolarki torowe z ekipy wyścigu drużynowego na dochodzenie,  a więc: Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik i Natalia Rutkowska zadebiutują na igrzyskach olimpijskich. Będzie to połączenie młodości i doświadczenia, bowiem do reprezentacji weszły zawodniczki z rocznika 1997 (Kaczkowska, Pikulik), jak i 30-letnia Jasińska. Miejmy nadzieję mieszanka okaże się wybuchowa i uskrzydli kolarki.

Start: 21.19 eliminacje, wyścig drużynowy na dochodzenie na 4 km kobiet - Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska.

PIŁKA RĘCZNA

Niespodziewana porażka naszych szczypiornistów z Brazylią 32-34 i przegrana z Niemcami 32-29, mocno skomplikowała drogę do kolejnej fazy turnieju. Miejmy nadzieję, że z teoretycznie słabszym rywalem, obędzie się bez palpitacji serca u kibiców

Start: 16.30, Grupa B: Polska - Egipt

PŁYWANIE

Paweł Juraszek i Filip Wypych do Brazylii jadą przede wszystkim po doświadczenie. Największe sukcesy odnosili na arenie krajowej.

Start: 18.03 50 m st. dowolnym mężczyzn, eliminacje - Paweł Juraszek, Filip Wypych

3.03 50 m st. dowolnym mężczyzn, półfinały - ew. Juraszek, Wypych

Konrad Czerniak i  Paweł Korzeniowski.

Dla obu z nich występ na 100 m motylkiem będzie koronnym dystansem. Czerniak będzie próbował awansować do finału i tam walczyć o jak najlepsze miejsce. Nie będzie łatwo rywale na tym dystansie są niezwykle silni. Ma w swoim dorobku srebrny medal z mistrzostw świata zdobyty w 2011 roku. Korzeniowski ogłosił, że po Rio zakończy swoją bogatą karierę. Mistrz świata z 2005 r. z pewnością będzie chciał się pożegnać z olimpijską pływalnią w dobrym stylu. 

Start: 19.25 100 m st. motylkowym mężczyzn, eliminacje - Konrad Czerniak, Paweł Korzeniowski

4.34 100 m st. motylkowym mężczyzn, półfinały - ew. Czerniak, Korzeniowski

Alicja Tchórz

W mediach wywołała burzę po wpisie w portalu społecznościowym, w którym narzekała na niskie zarobki pływaków. W Rio będzie musiała udowodnić, że jej roszczenia są równie wysokie jak forma. Póki co na igrzyskach wystąpiła raz - w Londynie (2012). Na 100 m stylem grzbietowym uplasowała się na 25. miejscu.

Start: 19.46, 200 m st. grzbietowym kobiet, eliminacje - Alicja Tchórz

3.35 200 m st. grzbietowym kobiet, półfinały - ew. Tchórz

SIATKÓWKA

Polacy w swoim trzecim meczu na igrzyskach olimpijskich zmierzą się z reprezentacją Argentyny.

Start: 20.00, Grupa B: Polska - Argentyna

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Turniej rozgrywany na Copacabanie powoli wchodzi w decydującą fazę. Zobaczmy, jak dadzą sobie radę w niej nasze duety.

Start: 16.00, grupa A: Monika Brzostek, Kinga Kołosińska - Larissa, Talita (Brazylia)

17.00 grupa E: Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Esteban Grimalt, Marco Grimalt (Chile)

 4.00 runda play-off - ew. Fijałek i Prudel, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Kołosińska i Brzostek

STRZELECTWO

Po słabym występie w konkurencji karabinu pneumatycznego Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay będą chciały udowodnić, że stać je na walkę o medale. Miejmy nadzieję, że obie panie dadzą nam powód do miłych wspomnień związanych ze strzelnicą w Rio.    

Start: 14.00, karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m kobiet, eliminacje - Sylwia Bogacka, Agnieszka Nagay 

TENIS

Prawdopodobnie w czwartek swój pierwszy mecz w tenisowym mikście rozegrają Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. Ich rywalami będą reprezentanci Rumunii Irina-Camelia Begu i Horia Tecau. To spotkanie miało się odbyć w środę, ale z powodu złej pogody zostało przełożone.

Start: 00.00 1. runda (1/8 finału) gry mieszanej - Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot - Irina-Camelia Begu i Horia Tecau (Rumunia)

WIOŚLARSTWO

Anna i Maria Wierzbowskie (dwójka bez sterniczki).

Start: 13.30 półfinał

Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak (dwójka podwójna wagi lekkiej).

Start: 13.50 półfinał

Miłosz Jankowski, Artur Mikołajczewski (dwójka podwójna wagi lekkiej).

Start: 14.20 półfinał

Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski - sternik (ósemka)

Start: 15.00 repasaż

Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski (czwórka podwójna).

Start: 15.12 finał A

Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska (czwórka podwójna)

Start: 15.24 finał A

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj

W swoim biegu półfinałowym okazały się zdecydowanie najlepsze. Finiszowały z czasem 7.16,16. W finale powalczą o medal.

Start: 16.04 dwójka podwójna kobiet, finał 

ŻEGLARSTWO

 W zatoce Guanabara nie ustaje rywalizacja w olimpijskich regatach żeglarskich. W klasie RS:X powalczy Piotr Myszka i Małgorzata Białecka.

 Do swojego trzeciego i czwartego wyścigu w klasie 470  przystąpią Irmina Gruzek- Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec. Klasa w której jacht obsadzony jest przez załogę złożoną z dwóch osób rozgrywany jest na igrzyskach od Montrealu (1976 r.).

Gruzek-Gliszczyńska i Skrzypulec nosiły się z zakończeniem kariery, ale po namyśle postanowiły razem wystartować w Rio.

Ostatni medalowy wyścig w kategorii RS-X mężczyzn, w którym wystartuje Piotr Myszka zaplanowano na niedzielę na godzinę 18.05.

18.00 RS:X mężczyzn, 7. wyścig - Piotr Myszka

18.00 470er kobiet, 3. wyścig - Irmina Mrózek Gliszczynska i Agnieszka Skrzypulec

18.10 RS:X kobiet, 7. wyścig - Małgorzata Białecka

19.00 RS:X mężczyzn, 8. wyścig - Myszka

19.10 RS:X kobiet, 8. wyścig - Białecka

19.25 470er kobiet, 4. wyścig - Mrózek Gliszczynska i Skrzypulec

20.00 RS:X mężczyzn, 9. wyścig - Myszka

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama