Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Chorwacja rywalem Polski w ćwierćfinale piłki ręcznej

Chorwacja pokonała Tunezję 41-26 (25-10) w przedostatnim meczu grupy A turnieju olimpijskiego piłkarzy ręcznych i zapewniła sobie triumf w rywalizacji grupowej. Oznacza to, że drużyna z Bałkanów będzie rywalem "Biało-czerwonych" w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Faworyzowani Chorwaci bez najmniejszych problemów poradzili sobie z outsiderem grupy A - Tunezją, która zdobyła jedynie punkt za sensacyjny remis z Katarem.

Drużyna z Bałkanów zapewniła sobie triumf w grupie A, bo wcześniej wygrała bezpośrednie spotkanie z Francją i w ćwierćfinale zmierzy się z Polską, która zajęła czwarte miejsce w grupie B.

"Biało-czerwoni" nie wspominają najlepiej potyczek z Chorwacją. Pół roku temu doznali bolesnej porażki (23-37) podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej rozgrywanych w Polsce.

Reklama

Spotkanie ćwierćfinałowe Chorwacja - Polska odbędzie się w nocy ze środy na czwartek, o godzinie 1.30 czasu polskiego.

Chorwaci mają w dorobku dwa złote medale olimpijskie (1996 i 2004). W Rio de Janeiro bronią z kolei brązowego krążka zdobytego w Londynie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy