Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Beata Mikołajczyk i Karolina Naja - sylwetki naszych brązowych medalistek

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal w olimpijskim wyścigu kajakarskich dwójek na dystansie 500 metrów. Powtórzyły tym samym wynik z Londynu.

Beata Mikołajczyk

Starsza, 30-letnia Beata Mikołajczyk, na co dzień trenuje w Koperniku Bydgoszcz. To jej trzeci medal olimpijski. W Pekinie była druga na tym dystansie, w parze z Anetą Konieczną, a w Londynie - trzecia. 

Jest magistrem zarządzania w hotelarstwie i gastronomii, absolwentką Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Kajakami zaraził ją trener Wiesław Rakowski, który "porwał" jedenastolatkę do przystani przy ul. Babia Wieś w Bydgoszczy. Szybko połknęła bakcyla i dla kajaków zostawiła grę w szachy.

Dzisiaj cała Polska widzi, że było warto. Beata to mistrzyni świata, mistrzyni Europy, młodzieżowa mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata juniorek, brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek i wielokrotna mistrzyni Polski. Do długiej listy sukcesów dopisała dzisiaj brązowy medal zdobyty na igrzyskach w Rio.

Reklama

Imię i nazwisko: Beata Mikołajczyk

Pseudonim: Becia

Data urodzenia: 15 październik 1985 r.

Miejsce urodzenia: Bydgoszcz

Imieniny: 8 marzec

Znak zodiaku: Waga

Karolina Naja

Karolina to 26-latka pochodząca z Tych. Na co dzień jest zawodniczką AZS-AWF Gorzów Wielkopolski. 

Mimo młodego wieku Polka ma już na koncie sześć medali mistrzostw świata, pięć medali mistrzostw Europy, a teraz dołożyła do tego także brąz na olimpiadzie w Rio!

Naja to filigranowa dziewczyna - mierzy 165 centymetrów wzrostu i waży 63 kilogramy. Nasza medalistka to jednak prawdziwa twardzielka, która słynie z tego, że zawsze walczy do końca. To właśnie dzięki temu osiąga sukcesy w niezwykle wymagającej dyscyplinie, jaką jest kajakarstwo.

Na igrzyskach w Rio Naja stworzyła znakomity duet z Beatą Mikołajczyk. "Biało-czerwone" dały z siebie wszystko i zajęły trzecie miejsce na dystansie 500 metrów. Lepsze od naszych zawodniczek były tylko piekielnie mocne Węgierki i Niemki.

Imię i nazwisko: Karolina Naja

Pseudonim: Karolcia

Data urodzenia: 5 lutego 1990 r.

Miejsce urodzenia: Tychy

Imieniny: 5 lipca

Znak zodiaku: Wodnik

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy