Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Beata Mikołajczyk i Karolina Naja oraz Marta Walczykiewicz walczą o medale

To może być wtorek polskich kajaków! Mamy dziś dwie duże medalowe szanse - najpierw o godz. 14.23 na olimpijskim akwenie w Rio de Janeiro powalczą Beata Mikołajczyk i Karolina Naja w K2 na 500 metrów, a niespełna pół godziny później Marta Walczykiewicz popłynie w finale na 200 metrów.

Nasze brązowe medalistki igrzysk 2012 w Londynie - Mikołajczyk i Naja bardzo pewnie wygrały swój poniedziałkowy półfinał. Pierwsza z nich jest także wicemistrzynią olimpijską 2008 z Pekinu (wówczas z Anetą Konieczną).

Z kolei Walczykiewicz wygrała w poniedziałek swój półfinał w konkurencji K1 na 200 metrów. Polka pokonała Szwedkę Linneę Stensils oraz reprezentantkę RPA Bridgitte Ellen Hartley.

Walczykiewicz ruszy do walki z silnym postanowieniem rewanżu za igrzyska w Londynie, na których zajęła piąte miejsce. Po finałowym wyścigu zapłakana nie mogła odżałować straconej szansy, zwłaszcza że aż do połowy dystansu płynęła na czele stawki. To było ogromne rozczarowanie, ale nie złożyła broni. Po czterech latach znów stoi przed wielką szansą.

Reklama

Według olimpijskiego planu wtorkowy finał w tej konkurencji zaplanowano na godz. 14.47.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy