Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski awansowali do finału! "Ósemka" też w finale!

Wioślarska dwójka wagi lekkiej Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski awansowała do finału z trzeciego miejsca w swym półfinale i pojedzie po medal! Po repasażach, do finału awansowała "ósemka" mężczyzn: Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak i Daniel Trojanowski.

Para Mikołajczewski-Jankowski to siódma osada mistrzostw świata.

Polacy popisali się dobrym finiszem i dzięki niemu awansowali do finału A z trzeciej pozycji.

Polacy stoczyli niezwykle dramatyczną walkę z Włochami o trzecią lokatę i wyprzedzili ich praktycznie na finiszu o zaledwie o 0,22 sekundy. Piąte miejsce zajęła Dania, szósta była Austria.

Zwycięzcy James Thompson, John Smith uzyskali czas 6.38,01 i wyprzedzili Norwegów Kristoffera Bruna i Are Strandliego o 0,64 s. Polacy do triumfatorów stracili 2,22. O medale Mikołajczewski i Jankowski powalczą w piątek.

Reklama

Wcześniej awansu do najlepszej szóstki nie udało się wywalczyć dwóm kobiecym osadom - dwójce bez sterniczki (Anna i Maria Wierzbowskie) i dwójce podwójnej wagi lekkiej (Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak). Obie załogi zajęły piąte lokaty w półfinałach i popłyną w finale B.

W czwartek na torze regatowym zaprezentują się jeszcze cztery polskie załogi. O medale walczyć będą czwórki podwójne mężczyzn i kobiet oraz kobieca dwójka podwójna. Natomiast w repasażu popłynie męska ósemka. 

W rankingu sześciu osad, które popłyną w finale A Polacy mają najsłabszy czas, do Francuzów tracą blisko sześć sekund, ale nie należy przekreślać ich szans medalowych!

W późniejszych regatach, w repasażach, do finału awansowała nasza "ósemka" mężczyzn, płynąca w składzie:

Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski.

W walce o medal Polacy popłyną na 1. torze z: Holandią, Wielką Brytanią, Niemcami, USA i Nową Zelandią.

Wioślarska dwójka wagi lekkiej:

1. RPA (Thompson/Smith) - 6:38.01
2. Norwegia (Kristoffer Brun/Are Strandli) - 6:36.65
3. Polska (Mikołajczewski/Jankowski) - 6:40.23

4. Włochy (Micheletti/Miano) - 6:40.45

Finał A wioślarskiej dwójki wagi lekkiej - lista startowa i czasy uzyskane w półfinale:

1.       Francja (Pierre Houin/Jeremie Azou) - 6:34.43

2.       RPA (Thompson/Smith) - 6:38.01

3.       USA (Josh Konieczny/JR Andrew Campbell) - 6:35.19

4.       Norwegia (Brund/Strandli) - 6:38.65

5.       Irlandia (Cary O’Donovan/Paul O’Donovan) - 6:35.70

6.       Polska (Mikołajczewski/Jankowski) - 6:40.23

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy