Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Anna van der Breggen mistrzynią olimpijską, Niewiadoma szósta

Holenderka Anna van der Breggen została mistrzynią olimpijską w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego. Katarzyna Niewiadoma zajęła 6. miejsce.

Od początku wyścigu szybkie tempo narzuciła Belgijka Lotta Kopecky, która urwała się rywalkom po 21 kilometrach. Kilkanaście kilometrów później z peletonu urwały się kolejne zawodniczki, które utworzyły grupę pościgową. Wśród nich była Polka - Anna Plichta.

W peletonie na wysokim miejscu utrzymywała się Katarzyna Niewiadoma. 67,5 kilometra przed metą, Plichta i spółka dogoniły Kopecky, a następnie same zostały "wciągnięte" przez peleton. 20 kilometrów później, polskie kolarki znalazły się na czele peletonu, wybijając rywalkom z głowy plany ucieczki.

Reklama

Na niespełna 39 kilometrów przed metą do przodu ruszyło sześć kolarek, w tym również i trzecia z Polek - Małgorzata Jasińska. Chwilę później liderki miały już ponad minutę przewagi nad pozostałą częścią stawki. Niestety, polska olimpijka nie wytrzymała tempa rywalem i jeszcze przed granicą 20 kilometrów do mety, odpadła z ucieczki. Wolniejszy moment zaliczyła również Niewiadoma, która straciła miejsce na czele peletonu.

16,5 kilometra przed metą Niewiadoma była w trzeciej grupie, a na prowadzeniu znalazły się Annemiek van Vleuten i Mara Abbott. 4,5 kilometra później, Holenderka straciła panowanie nad rowerem i przekoziołkowała, uderzając głową w krawężnik, a Amerykanka Abbott samotnie ruszyła w kierunku mety.

Kolarka ze Stanów nie wytrzymała jednak tempa i na 150 metrów przed metą została wyprzedzona przez trójkę rywalek. Pierwsza na mecie pojawiła się Holenderka Anna van der Breggen.

Niewiadoma nie odpuściła jednak i w końcówce ponownie przyspieszyła. Nie starczyło to jednak na medal, a Polka zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. Pozostałe reprezentantki Polski zajęły 24. (Jasińska) i 41. miejsce (Plichta).

Aktualizacja:

CNN poinformowała, że Holenderka Annemiek van Vleuten jest przytomna i trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (K) - wyniki:

1. Anna van der Breggen (Holandia) 3:51:27

2. Emma Johansson (Szwecja) 3:51:27

3. Elisa Longo Borghini (Włochy) 3:51:27

...

6. Katarzyna Niewiadoma (Polska) 3:51:47

24. Małgorzata Jasińska (Polska) 3:56:34

41. Anna Plichta (Polska) 4:01:29

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL