Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Anita Włodarczyk: Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie

​- Zawody życia. Wiedziałam, że mam złoty medal już po pierwszym rzucie. Po drugiej próbie poszłam na całość - mówiła przed kamerą TVP Anita Włodarczyk, nasza mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.

- Mama obchodzi dzisiaj imieniny, myślałam przez kilka miesięcy, że byłby to dla niej najlepszy prezent. Udało się - cieszyła się Włodarczyk po konkursie rzutu młotem.

- Zrobiłam tak, jak ktoś napisał do mnie na portalu społecznościowym. Pierwszy rzut miał być na zaliczenie, drugi na olimpijski rekord, a trzeci na rekord świata. Tak się stało, tak zrobiłam. Więc pozdrawiam tego kibica i dziękuję za podpowiedzi - uśmiechała się rekordzistka świata.

Za sukcesem Włodarczyk stoi cały sztab ludzi. Lekkoatletka po zwycięstwie dziękowała im za pomoc. - Warto było się sponiewierać - dodała.

Reklama

- Rano jak się obudziłam, pomyślałam: O kurczę, będzie dobrze. Spałam siedem godzin i byłam jakoś dziwnie wypoczęta. Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie. Kibice dodawali mi sił, bo gdy o nich myślałam, to aż mi się płakać chciało. Ale ich nie zawiodłam - podkreślała.

- Taki wynik w tych warunkach to kosmos. Przy takiej pogodzie jeszcze nie trenowałam, ani nie startowałam - dodaje Anita.

Mimo wielkiej radości, Włodarczyk wie, że może rzucać lepiej. - Nie było idealnie, bo pochyliłam biodra. Niewiele brakowało, a pobiłabym jeszcze raz rekord świata. Znakomity doping, nie wiedziałam, czy taki dzień się powtórzy.

To drugi złoty medal dla Polski w tracie igrzysk olimpijskich w Rio. Pierwszy zdobyły wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. Prywatnie to... przyjaciółki Włodarczyk.

- Z Magdą studiowałyśmy w Poznaniu. W 2009 roku zaczęła się nasza rywalizacja. Co roku zdobywałyśmy medale. Gdy dowiedziałam się, że ona z Natalią zdobyły złoto, wiedziałam, że ja też po nie sięgnę.

Za cztery lata odbędą się kolejne igrzyska olimpijskie. Czy Polka wystartuje w tych zawodach?

- Jestem ambitna, nie wiem, czy dotrwam do Tokio. Najbardziej cieszę się z rekordu świata, bo głośno o tym mówiłam - kończy nasza mistrzyni.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama