Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Adam Kszczot i Marcin Lewandowski w półfinale biegu na 800 m

Adam Kszczot wystąpi w półfinale biegu na 800 m na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polak zapewnił sobie awans z drugiego biegu eliminacyjnego, w którym zajął pierwsze miejsce. Chwilę później awansował też Marcin Lewandowski.

Bezpośredni awans z każdego biegu eliminacyjnego uzyskiwało trzech najlepszych zawodników.

Kszczot finiszował jako pierwszy z czasem 1.45,83.

Drugi na mecie zameldował się Kenijczyk Ferguson Cheruiyot Rotich z czasem 1.46, a trzeci był Andres Arroyo z Portoryko - 1.46,17.

Z drugiego miejsca w szóstym biegu awansował do półfinału Marcin Lewandowski (1.46,35). Szybszy od niego był Kanadyjczyk Brandon McBride (1.45,99).

Polacy mieli piąty i 13. wynik spośród wszystkich zawodników startujących w eliminacjach. Najszybciej dystans pokonał Kenijczyk David Rudisha - 1.45,09.

Reklama

Półfinał biegu na 800 m zaplanowano na sobotę, a finał na wtorek polskiego czasu, na godz. 3:25.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy