Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Igrzyska w Rio. Katarzyna Grzybowska-Franc o zielonej podłodze

Katarzyna Grzybowska-Franc i inni polscy tenisiści stołowi poznają dziś rywali w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Przyzwyczajam się do... zielonej podłogi w olimpijskiej hali, bo zawsze grałam na czerwonej - stwierdziła Grzybowska-Franc.

- Hala olimpijska z zewnątrz nie robi furory, ale środek został zagospodarowany dosyć dobrze. Są trzy sale: główna, rozgrzewkowa i treningowa. Na warunki nie można narzekać, oświetlenie na głównej jest dosyć nisko, co dla nas, zawodniczek, jest korzystne - powiedziała 27-letnia Grzybowska-Franc.

Pingpongistka SKTS Sochaczew zwróciła uwagę na dwie różnice w porównaniu do innych zawodów międzynarodowych.

- Stoły są zielone, ale takie miałyśmy również dużo wcześniej, podczas treningów w Gdańsku. Trzeba zaś przyzwyczaić się do zielonej podłogi, bowiem zawsze miałyśmy czerwoną przy stołach - dodała.

Reklama

Grzybowska-Franc i Li Qian wystąpią w turnieju gry pojedynczej, zaś w drużynówce będzie rywalizować także Natalia Partyka.

- Cztery lata temu na igrzyskach w Londynie byłam tylko w zespole (1:3 z Singapurem w 1/8 finału - red.), dlatego teraz mam większe oczekiwania co do zawodów olimpijskich. Chciałabym w singlu pokonać którąś z zawodniczek wyżej notowanych. Najlepiej aby to była Azjatka, bo to oznaczałoby, że ciężka praca, którą wykonałam podczas przygotowań, dała zamierzony efekt i wszystko idzie w dobrym kierunku - oceniła.

Podopieczna trenera Michała Dziubańskiego pokusiła się ponadto o porównanie wiosek olimpijskich w Wlk. Brytanii i Brazylii.

- W Rio też mamy ogromną stołówkę, siłownię i strefę wypoczynku. Może standard jest odrobinę niższy, ale nie wpływa to jakoś znacząco na nasz pobyt - stwierdziła.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama