Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. USA - Serbia 96:66 w finale turnieju koszykarzy

Nie było sensacji w finale turnieju koszykarzy igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Faworyci Amerykanie rozgromili Serbię 96:66 i po raz trzeci z rzędu, a 15. w historii zdobyli złoto olimpijskie.

W półfinale reprezentacja USA pokonała Hiszpanię 82:76, a Serbowie wygrali z Australią 87:61. Obie drużyny spotkały się w fazie grupowej i wtedy Amerykanie zwyciężyli zaledwie trzema punktami (94:91).

Podopieczni Mike'a Krzyzewskiego w finale pokazali, że był to wypadek przy pracy. Jedynie na początku spotkania oglądaliśmy w miarę wyrównaną walkę. Potem z każdą minutą przewaga obrońców tytułu była coraz większa. W pierwszej połowie popisową partię rozgrywał zwłaszcza Kevin Durant, który rzucił aż 24 punkty. Na przerwę reprezentacja USA schodziła z wysokim prowadzeniem 52:29.

W drugiej połowie Amerykanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a ich dominacja była bezdyskusyjna. Ostatecznie rozgromili Serbów 96:66.

Wcześniej w meczu o brązowy medal pokonali Australię 89:88.