Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Trzeci złoty medal z rzędu Jongoha Jina

Złotą medalową serię kontynuuje na igrzyskach strzelec z Korei Południowej Jongoh Jin. W środę zdobył trzecie mistrzostwo olimpijskie z rzędu w pistolecie dowolnym na 50 metrów. Poprzednio triumfował w Pekinie i Londynie.

W finale, który, można powiedzieć, był mistrzostwami Azji, 36-letni lider światowego rankingu wyprzedził Wietnamczyka Hoanga Xuana Vinha oraz reprezentanta Korei Północnej Song Guk Kima.

W Londynie Jin był także najlepszy w pistolecie pneumatycznym na 10 metrów.

W ósemce najlepszych na obiekcie Deodoro aż sześciu strzelców pochodziło z Azji, a trzech z nich startowało w finale tej konkurencji przed czterema laty Londynie.

Znakomicie w środę spisał się czwarty zawodnik igrzysk nad Tamizą Wietnamczyk Hoang Xuan Vinh, który teraz zdobył srebrny medal. Brazylijskie igrzyska są dla niego niezwykle udane. Poprzednio wygrał w sobotę rywalizację w pistolecie pneumatycznym na 10 metrów i był to pierwszy złoty medal dla jego kraju w historii.

Niespodzianką jest także brąz Koreańczyka z północy półwyspu, był to bowiem jego pierwszy międzynarodowy finał.