Rio de Janeiro 2016

Rio 2016: Szwecja - RPA 1-0 w turnieju kobiet

Szwecja wygrała 1-0 (0-0) z zespołem RPA , to był pierwszy mecz grupy E olimpijskiego turnieju piłkarskiego kobiet w Rio de Janeiro. Pierwszego gola w turnieju olimpijskim zdobyła Nilla Fischer w 75. minucie.

Brazylijki wygrały 3-0 (1-0) z Chinkami drugim w meczu grupy E.

Prowadzenie dla Brazylii uzyskała Monica w 38. minucie meczu, w 59. minucie drugiego gola strzeliła Andressa Alves, a w doliczonym czasie gry wynik ustaliła Cristine.

Kanada wygrała 2-0 (1-0) z Australią w meczu grupy F.

Prowadzenie dla reprezentantek "Klonowego Liścia" uzyskała Janine Beckie, gol padł już po... 20 sekundach gry. W 78. minucie wynik ustaliła Christine Sinclair.

Kanadyjki od 19. minuty grały w osłabieniu, czerwoną kartkę otrzymała Shelina Zadorsky.

W tej samej grupie grają jeszcze zespoły Niemiec i Zimbabwe.

W czwartek rusza turniej futbolistów. Oficjalna ceremonia otwarcia odbędzie się 5 sierpnia.