Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Szef Europejskiego Komitetu Olimpijskiego tymczasowo rezygnuje

Przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego (EOC) Irlandczyk Patrick Hickey, który został aresztowany przez policję w Rio de Janeiro, podjął decyzję o tymczasowym wycofaniu się z działalności we wszystkich strukturach światowego sportu

Hickey zawiesił działalność z Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim (MKOl), gdzie był członkiem Komitetu Wykonawczego oraz w EOC.

Policja w Rio de Janeiro aresztowała go w związku z podejrzeniem o nielegalną sprzedaż biletów na zawody igrzysk - poinformowały brazylijskie media. 71-letni Hickey miał przekazywać wejściówki "konikom", którzy sprzedawali je później za wygórowane stawki. Wcześniej zatrzymano mężczyznę, który miał przy sobie 800 biletów, ale na razie nie wiadomo, czy był powiązany z Irlandczykiem.

Hickey - jak relacjonują świadkowie - został zatrzymany w hotelu Windsor Marapendi pobliżu Parku Olimpijskiego i natychmiast został zabrany do szpitala. Policja wyprowadziła Irlandczyka z pokoju hotelowego w białym szlafroku, karetka czekała w pobliżu.

Reklama

Reporter gazety Sao Paolo Estado Jamil Chade, który był na miejscu podczas zatrzymania, napisał, że wcześniej policja przeszukała hotelową restaurację i siłownię. Hickey'a znaleziono dopiero w pokoju syna.

Pogotowie - jak napisał Chade - wezwano profilaktycznie, podczas zatrzymania nie stosowano przymusu fizycznego. Rzecznik policji dodał, że był to środek zapobiegawczy ze względu na podeszły wiek Irlandczyka.

Hickey jest byłym judoką i honorowym prezesem Irlandzkiej Federacji Judo. Szefem EOC był od 1989 roku. To z jego inicjatywy odbyły się w 2015 roku pierwsze igrzyska europejskie w Baku w Azerbejdżanie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje