Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Stephane Antiga: Bardzo bolesna porażka

- Bardzo bolesna porażka. Mieliśmy wysokie oczekiwania, ale wiedzieliśmy, że będzie ciężko - powiedział trener polskich siatkarzy Stephane Antiga. "Biało-czerwoni" przegrali z reprezentacją USA 0:3 w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i odpadli z dalszej rywalizacji.

"Gratulacje dla drużyny Stanów Zjednoczonych, która zagrała świetny mecz i prezentowała się znacznie lepiej niż my, szczególnie w zagrywce. Mieliśmy swoje szanse, ale nie udało nam się ich wykorzystać. Amerykanie byli bardziej efektywni, a my popełnialiśmy znacznie więcej błędów" - dodał Antiga.

"Myślę, że nikt się nie spodziewał, że w meczu przeciwko Polsce, która gra tak dobrze, wygramy 3:0. To jest dla nas znaczący sukces. Zademonstrowaliśmy niesamowitą zagrywkę, która dała nam wiele możliwości do zdobycia punktów. Walczyliśmy pełni energii, co szczególnie było widać w drugim secie. Zawodnicy nabierają coraz więcej pewności siebie i to według mnie czyni różnicę w odniesieniu do pierwszych meczów na tym turnieju. Jesteśmy tylko o krok od tego by zdobyć tutaj medal" - ocenił trener reprezentacji USA John Speraw.

"Amerykanie zagrali o wiele lepiej niż my. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, bo chcieliśmy awansować do półfinałów, ale jest jak jest i nic na to już nie poradzimy. Życzę powodzenia Amerykanom w  półfinale i finale, bo uważam, że są wystarczająco mocnym zespołem, aby wygrać ten turniej" - skomentował kapitan "Biało-czerwonych" Michał Kubiak.

"Polska to wspaniały zespół. To jak przebiegł ten ćwierćfinał trochę nas zaskoczyło, bo uważaliśmy, że to najtrudniejszy z ćwierćfinałowych meczów. Jestem niesamowicie dumny z naszej gry i z tego, że wygraliśmy ten ćwierćfinał z linii serwisowej, bo dzięki naszej zagrywce Polska miała tylko kilka okazji, aby zaprezentować swoją grę ofensywną i to było kluczowe" - stwierdził kapitan reprezentacji USA David Lee.

Polacy byli gorsi od Amerykanów w ataku (38-39), bloku (2-5) i zagrywce (2-6). Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Bartosz Kurek - 11. Nasz atakujący jako jedyny w polskiej ekipie przekroczył barierę 10 pkt. W reprezentacji USA aż trzech zawodników dokonało tej sztuki: Aaron Russell (15 pkt), Matthew Anderson (11) i Taylor Sander (11).

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje