Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Sophie Hitchon mogła być baletnicą

Brytyjka Sophie Hitchon, która zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio, porzuciła balet na rzecz rzutu młotem. Konkurs wygrała Anita Włodarczyk przed Chinką Wenxiu Zhang.

Hitchon rzuciła na odległość 74,54 metra i tym samym została pierwszą Brytyjką, która zdobyła medal w tej konkurencji. 

Od dzieciństwa trenowała balet, w wieku 14 lat przerzuciła się na rzut młotem, w którym została mistrzynią Wielkiej Brytanii. "Ona na przestrzeni roku zmieniła się od dziewczyny, która nie miałaby siły rzucić, do brytyjskiej mistrzyni do lat siedemnastu" - komentował jej ojciec w wywiadzie dla BBC.

Sama zawodniczka uważa, że treningi baletowe bardzo jej pomogły.

"Balet pomaga budować siłę od najmłodszych lat. Musisz mieć dobrą postawę, to mi się przydało. I choć w rzeczywistości nie pragnęłam zostać baleriną, to trenowałam aż do 10 roku życia. To naprawdę zmuszało mnie do ćwiczeń" - twierdzi. 

Brytyjka po konkursie wyrażała podziw dla polskiej mistrzyni, Anity Włodarczyk. "Anita jest niesamowita. Rywalizuję z nią w rzucie już od kilku lat, podczas mistrzostw świata w 2015 r. byłam czwarta, podobnie w tym roku podczas mistrzostw Europy, a ona zawsze wygrywa, jednak mam nadzieję, że za kilka lat będziemy się z nią równać" - powiedziała.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy