Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Słowenia ostatnim rywalem polskich szczypiornistów w fazie grupowej

Polscy piłkarze ręczni zagrają w poniedziałek ze Słowenią w swoim ostatnim meczu fazy grupowej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Początek spotkania o godz. 14.30 polskiego czasu. Transmisja w TVP 2.

Słoweńcy awansowali na igrzyska po 12 latach przerwy. W Rio zespół prowadzony przez Veselina Vujovicia spisuje się bardzo dobrze. Ekipa z Bałkanów ma na koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Lepsi od nich okazali się mistrzowie Europy Niemcy.

Kluczowym zawodnikiem w słoweńskiej kadrze jest Urosz Zorman, który na co dzień prowadzi grę Vive Tauronu Kielce. "Mamy bardzo silny skład, szczypiornistów światowej klasy, a niektórzy z nich będą w tej kadrze jeszcze 10 lat" - ocenił Vujović.

Słoweńcy mają już zapewniony udział w ćwierćfinale. Polacy jeszcze muszą walczyć o awans do najlepszej ósemki.

"Biało-czerwoni" do awansu potrzebują minimum remisu ze Słowenią. A nawet gdyby im się nie udało, to czwarte miejsce w grupie mogą obronić dla nas Niemcy, jeśli wygrają z Egiptem. Ewentualne zwycięstwo może nas wywindować w tabeli nieco do góry i przy wyjątkowo korzystnych wynikach innych meczów nawet 1. miejsce nie jest poza zasięgiem.

"Sami zgotowaliśmy sobie taki los. Każde spotkanie traktujemy jak finał i chcemy grać jak najlepiej. Teraz koncentrujemy się na Słowenii, by zdobyć dwa punkty. Widzieliśmy każdy ich mecz na igrzyskach. Na każdej pozycji mają zawodników potrafiących grać jeden na jeden, współpracujących z kołem, ze skrzydłem. Agresywna obrona 3:3, również 6:0 i dwaj świetni bramkarze. Każdy ich zawodnik jest dobrze przygotowany indywidualnie, szybki i oddający dobre rzuty" - ocenił nasz obrotowy Bartosz Jurecki.

Reklama

Program ostatniej serii spotkań (godziny według czasu polskiego):

14:30 Polska - Słowenia
16:30 Niemcy - Egipt
19:40 Francja - Dania
21:40 Szwecja - Brazylia
00:50 Chorwacja - Tunezja
02:50 Katar - Argentyna

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Słowenia!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Rio 2016 - tabele piłkarzy ręcznych - grupa B

Lp.zespółpkt.
1.Niemcy8
2.Słowenia8
3.Brazylia5
4.Polska4
Zobacz pełną tabelę

Rio 2016 - tabele piłkarzy ręcznych - grupa A

Lp.zespółpkt.
1.Chorwacja8
2.Francja8
3.Dania6
4.Katar5
Zobacz pełną tabelę


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy