Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Simone Biles z czwartym złotym medalem

Amerykanka Simone Biles zdobyła czwarty złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro, triumfując w ćwiczeniach wolnych. W przeszłości tylko trzem gimnastyczkom udała się ta sztuka na jednych igrzyskach.

19-letnia Biles zwyciężyła wcześniej w wieloboju indywidualnym i drużynowym oraz w skoku, ale w poniedziałek w ćwiczeniach na równoważni musiała zadowolić się tylko brązowym medalem.

Amerykanka wyrównała rekord należący do trzech gimnastyczek: reprezentantki Związku Radzieckiego Larysy Łatyniny w Melbourne (1956), startującej w barwach Czechosłowacji Very Caslavskiej w Meksyku (1968) oraz Rumunki Ecateriny Szabo w Los Angeles (1984).

Po cztery złote medale na jednych igrzyskach wywalczyły także trzy pływaczki, w tym czterokrotna mistrzyni z Rio Amerykanka Katie Ledecky, oraz holenderska lekkoatletka Fanny Blankers-Koen. Pięciu złotych krążków nie wywalczyła żadna kobieta, a sześciokrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła w 1988 roku w Seulu pływaczka z NRD Kristin Otto, ale w innej epoce badań antydopingowych. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy