Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Robel Kiros Habte - pływak z brzuchem

W myśl zasady "liczy się udział" na igrzyskach w Rio pojawił się Etiopczyk Robel Kiros Habte i z miejsca stał się ulubieńcem fanów i bohaterem internetu. Kibice zwrócili uwagę przede wszystkim na jego nie do końca pływacką sylwetkę.

Etiopczyk wystartował w eliminacjach 100 m stylem dowolnym.

W swoim biegu eliminacyjnym Habte miał tylko dwóch rywali, ale okazał się zdecydowanie słabszy od nich. Dystans pokonał w czasie 1.04,95.

Mimo braku awansu do dalszej rywalizacji pływak był szczęśliwy z pierwszego udziału w igrzyskach olimpijskich.

- Chciałem zrobić dla mojego kraju coś innego. Każdego dnia, kiedy budzisz się w Etiopii, wszyscy tylko biegają. Nikt nie pływa - mówił po starcie w Rio.

Zobacz: "Dramat ormiańskiego sztangisty"

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy