Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Rie Kaneto mistrzynią olimpijską na 200 m st. klasycznym

Rie Kaneto była najszybsza w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Na kolejnych miejscach uplasowały się Julia Jefimowa z Rosji i Shi Jinglin z Chin.

Na starcie najszybciej zareagowała Julia Jefimowa, którą publiczność w Rio de Janeiro przywitała porcją buczenia. Rosjanka była bowiem w przeszłości zdyskwalifikowana za doping.

Na półmetku wyścigu liderką była jednak Taylor McKeown, która wyprzedzała Japonkę Rie Kaneto. Australijka znacznie zwolniła na trzecim odcinku i to Kaneto objęła prowadzenie.

Ostatnie 75 metrów dystansu należało do Jefimowej, która nie zdołała jednak dogonić Kaneto. Trzecia do mety dopłynęła Chinka Shi Jinglin.

Pływanie, 200 m st. klasycznym (K) - wyniki:

1. Rie Kaneto (Japonia) 2:20.30

2. Julia Jefimowa (Rosja) 2:21.97

3. Shi Jinglin (Chiny) 2:22.28

4. Chloe Tutton (Wielka Brytania) 2:22.34

5. Taylor McKeown (Australia) 2:22.43

Reklama

6. Molly Renshaw (Wielka Brytania) 2:22.72

7. Kierra Smith (Kanada) 2:23.19

8. Rikke Moller Pedersen (Dania) 2:23.74

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL