Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Piotr Małachowski awansował do finału rzutu dyskiem

Nasz faworyt do złotego medalu igrzysk w Rio, Piotr Małachowski, bez wielkich problemów przeszedł dziś eliminacje rzutu dyskiem i wystąpi w sobotnim finale. Polak miał najlepszy wynik eliminacji.

Wymagana do kwalifikacji do finału odległość w dzisiejszych eliminacjach wynosiła 65,50 m.

Małachowski, wicemistrz olimpijski z Pekinu, w pierwszej próbie posłał dysk na 64,69 m, ale w drugim podejściu już pokonał wymaganą odległość, rzucając 65,89 m. To najlepszy wynik w eliminacjach.

W finałowej rywalizacji zabraknie drugiego z Polaków, Roberta Urbanka, który w grupie B uzyskał tylko 61,76 m i był 17. w eliminacjach.

Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach w mokrym kole, a wymagane minimum osiągnęło tylko dwóch z 35 zawodników, startujących w dwóch grupach - Małachowski i Austriak Lukas Weisshaidinger (65,86 m). W tej sytuacji awansowało 12 najlepszych.

Reklama

W finale zabraknie między innymi mistrza olimpijskiego z Londynu, słynnego Niemca Roberta Hartinga, który był 15. (62,21 m). Z trzecim wynikiem awansował za to jego brat Christoph Harting (65,41 m).

Finał rzutu dyskiem rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.50.

- Drugi rzut miał być już dłuższy, mocny, ale nie mogłem się ogarnąć. Skończyły się eliminacje, jutro jest finał, dzisiejszy dzień już mnie nie interesuje - powiedział Małachowski w TVP.

- Ważne, żeby jutro był medal - podkreślił nasz faworyt.

Wyniki eliminacji:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy