Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016: odwołano niedzielne wyścigi wioślarskie

Wyścigi wioślarskie w olimpijskich regatach w Rio de Janeiro, które zostały odwołane w niedzielę z powodu silnego wiatru, odbędą się w poniedziałek i wtorek - poinformował dyrektor wykonawczy międzynarodowej federacji wioślarskiej (FISA) Matt Smith.

Pierwsze wyścigi miały się odbyć o godz. 8.30 czasu lokalnego, ale zostały przesunięte na 9.30, a później o kolejne 60 minut, czyli na 15.30 w Polsce. Ostatecznie rywalizacja nie doszła do skutku.

- Moim zdaniem to nie są warunki do pływania. Trzeba się zastanowić, czy nie przełożyć regat całkiem na popołudnie. Może wtedy będzie lepiej. Obecna aura sprawi, że wyniki będą loteryjne i przypadkowe - ocenił trener kadry Niemiec Ralf Holtmeyer.

Już po sobotnich startach wioślarze narzekali na wiatr i twierdzili, że niektóre wyścigi nie powinny się odbyć w takich warunkach. FISA odrzuciła jednak te skargi i nie chciała się zgodzić na zmianę terminów, m.in. dlatego, że na poniedziałek i wtorek prognozowano w sobotę jeszcze gorsze warunki.

Reklama

W niedzielę miały wystartować trzy polskie załogi. Siostry Anna i Maria Wierzbowskie w dwójce bez sternika oraz dwójki wagi lekkiej - Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak oraz Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje