Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Nowak: nie mój dystans, ale powalczę

Chodziarz Łukasz Nowak będzie pierwszym polskim lekkoatletą, który w Rio de Janeiro wystąpi w finale olimpijskim. W piątek ruszy na trasę 20 km. - To nie mój dystans, nie moja bajka, ale powalczę – zapewnił.

Chodziarz Łukasz Nowak będzie pierwszym polskim lekkoatletą, który w Rio de Janeiro wystąpi w finale olimpijskim. W piątek ruszy na trasę 20 km. - To nie mój dystans, nie moja bajka, ale powalczę – zapewnił.

Zawodnik OŚ AZS Poznań do olimpijskiej reprezentacji dołączył w ostatniej chwili.

- Nie ukrywam, że było to dla mnie zaskoczenie, iż zostałem dołączony do kadry. Przyjechałem tutaj startować na 20 km, a to nie jest mój dystans, ale jestem przeszczęśliwy, że mogę tutaj być z całą polską ekipą i oczywiście dam z siebie wszystko - zadeklarował.

Zazwyczaj Nowak występuje na 50 km. Tym razem jednak nie uzyskał kwalifikacji, głównie przez problemy z techniką, dlatego dostał szansę rywalizacji w "chodziarskim sprincie". 

Reklama

- Nie mój dystans, nie moja bajka, ale cieszę się, bo to będzie mój pierwszy występ na imprezie mistrzowskiej na 20 km i pewnie jakieś doświadczenie na przyszłość. Patrząc na moją technikę chodu i mój flegmatyzm poruszania się, to wielkich szans nie mam, bo to ma olbrzymie znaczenie. Moje ruchy są w stosunku do specjalistów od 20 km zdecydowanie bardziej ekonomiczne, wolniejsze. Nie jestem po prostu typem zawodnika szybkościowego. Przede wszystkim tu tkwi problem - ocenił.

Są za to elementy, którymi może zaimponować.

- Zdecydowanie przewyższam tych zawodników swoją wytrzymałością i charakterem do walki. Wolę rywalizację na 50 km, bo wtedy na 40. wychodzi siła ducha - powiedział.

Co do trasy - nie ma żadnych obaw.

- Nie jest w stanie nas niczym zaskoczyć. Zawsze podany jest przez IAAF procent nachylenia, więc co możemy mieć? Dwa nawroty w tą i z powrotem, 20 okrążeń i koniec dystansu - dodał.

Wraz z Nowakiem na trasę 20 km ruszą Artur Brzozowski i Jakub Jelonek. Początek rywalizacji w piątek o 19.30 czasu polskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy