Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Nadieżda Zięba/Robert Mateusiak wygrali z chińską parą

Polski mikst Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak wygrali z reprezentantami Chin Chen Xu/Jin Ma w meczu grupy B turnieju badmintona na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

W czwartek Zięba i Mateusiak przegrali z duńską parą Christinną Pedersen i Joachimem Fischerem Nielsenem 0:2. "Biało-czerwoni" musieli wygrać z chińskim mikstem, bo w innym wypadku straciliby szanse na wyjście z grupy.

Pierwszy set toczył się pod dyktando Chen Xu/Jin Ma. W drugim polski mikst zrewanżował się przeciwnikom wygrywając 21:9. Najbardziej zacięta była trzecia odsłona. "Biało-czerwoni" niemal cały czas prowadzili jednym, dwoma punktami. Decydujący punkt zdobył Mateusiak.
 
W swoim ostatnim meczu fazy grupowej Zięba i Mateusiak zmierzą się z mikstem z Wielkiej Brytanii Gabrielle Adcock/Chris Adcock.

Reklama

Nadieżda Zięba/Robert Mateusiak (Polska) - Chen Xu/Jin Ma (Chiny) 2:1 (13:21, 21:9, 21:19)


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy