Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Na kogo trafią polscy siatkarze?

Przed nami ostatnia seria spotkań fazy grupowej turnieju olimpijskiego siatkarzy. Polacy mają już pewny udział w ćwierćfinale. Niewiadomą pozostaje, z którego miejsca awansują i na kogo trafią w najlepszej ósemce.

Po czterech kolejkach liderem "polskiej" grupy jest Argentyna, która ma na koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę (9 pkt). Polacy mają tyle samo wygranych i tyle samo punktów, ale mają gorszy stosunek setów i dlatego zajmują drugie miejsce. Trzy zwycięstwa, ale punkt mniej ma kolejna w tabeli Rosja. Na czwartej pozycji plasuje się Iran (dwa zwycięstwa, siedem punktów). Te cztery zespoły mają zapewniony udział w ćwierćfinale z grupy B. Egipt i Kuba już nie mają szans na awans.

W ostatniej kolejce Polacy zagrają z Kubą (godz. 22:05 czasu polskiego) i będą już znali wyniki pozostałych spotkań grupy B. O 14:30 na boisko wyjdą Argentyńczycy i Egipcjanie, a o 20:00 Rosjanie i Irańczycy.

Wszystko wskazuje na to, że "Biało-czerwoni" do ćwierćfinału awansują z drugiej pozycji. Jeśli Argentyńczycy wygrają z Egiptem 3:0, to nawet zwycięstwo Polaków w trzech setach z najsłabszą Kubą, nie pozwoli im wyprzedzić podopiecznych Julio Velasco.

Bardzo ciekawa jest sytuacja w grupie A, w której karty rozdają świetnie spisujący się w Rio Włosi. Siatkarze Italii jeszcze nie doznali porażki i mają już zapewniony awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. Na zakończenie fazy grupowej Włosi zagrają z Kanadą (01.30) i trener Gianlorenzo Blengini może wystawić rezerwowy skład, żeby dać odpocząć swoim najlepszym zawodnikom. Taki scenariusz na pewno ucieszyłby Kanadyjczyków, którzy mogą jeszcze znaleźć się w 1/4 finału, ale muszą wygrać z Italią.

Wynik meczu Włochy - Kanada bardzo interesuje Brazylijczyków i Francuzów. Zwycięstwo siatkarzy Glenna Hoaga oznaczać będzie, że jedna z tych wielkich drużyn pożegna się z turniejem po fazie grupowej.

W komfortowej sytuacji są Amerykanie, którzy kiepsko rozpoczęli zmagania w Rio, ale z każdym meczem wyraźnie się rozkręcają. W swoim ostatnim meczu zagrają z ostatnim w tabeli Meksykiem i trudno przypuszczać, żeby stracili w tym pojedynku choćby jeden punkt.

O kolejności w tabeli decydują: zwycięstwa, zdobyte punkty, stosunek setów i stosunek tzw małych punktów.

W ćwierćfinale zespoły, które wygrają grupę zagrają z drużynami z czwartych miejsc. Ekipy z miejsc drugiego i trzeciego z grup A oraz B poznają swojego rywala w drodze losowania. Na losowanie drużyn, które zajęły drugie i trzecie miejsca, zdecydowano się, by wyeliminować próby "wybierania" potencjalnie łatwiejszego rywala. Losowanie odbędzie się tuż po zakończeniu ostatniego meczu fazy grupowej Brazylia - Francja w sali konferencyjnej hali Maracanazinho.

Reklama

Program ostatniej serii spotkań (godziny według czasu polskiego):

14:30 Argentyna - Egipt
16:35 USA - Meksyk
20:00 Rosja - Iran
22:05 Polska - Kuba
01:30 Włochy - Kanada
03:35 Brazylia - Francja

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Kuba!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Rio 2016 - tabele siatkarzy - grupa B

Lp.zespółpkt.
1.Argentyna12
2.Polska12
3. Rosja11
4.Iran7
Zobacz pełną tabelę

Rio 2016 - tabele siatkarzy - grupa A

Lp.zespółpkt
1.Włochy12
2.Kanada9
3.USA9
4.Brazylia9
Zobacz pełną tabelę


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama