Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Mongolscy trenerzy surowo ukarani po igrzyskach

Na koniec igrzysk w Rio wywołali skandal, rozbierając się w ramach protestu. Mongolscy trenerzy zapasów zostali zdyskwalifikowani na trzy lata.

Dwóch mongolski trenerów zapasów, którzy w proteście przeciwko decyzji sędziów rozebrali się w hali podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, zostało zdyskwalifikowanych. Nie będą mogli uczestniczyć w żadnych zawodach do sierpnia 2019 roku.

Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza nałożyła ponadto na federację mongolską grzywnę w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich (ok. 197 tys. zł).

Tserenbaatar Tsogbayar i Byambarinchen Bayaraa obserwowali walkę podopiecznego Mandakhnarana Ganzoriga z Uzbekiem Ichtiorem Nawruzowem o brązowy medal olimpijski w kategorii 65 kg.

Reklama

Ganzorig puścił rywala i odsunął się od niego na kilka sekund przed końcem walki i zaczął cieszyć się z wygranej, ale sędziowie przyznali punkt rywalowi za pasywność. Wówczas szkoleniowcy wbiegli na matę i rozebrali się do bielizny. Zostali wyprowadzeni z hali przez służby porządkowe.

16. miejsce w tej kategorii zajął reprezentant Polski Magomedmurad Gadżijew. Złoto wywalczył Rosjanin Sosłan Ramonow.

Reklama

Reklama

Reklama