Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Michael Phelps mistrzem olimpijskim na 200 m st. zmiennym

22. złoto olimpijskie złoto dla Michaela Phelpsa! Amerykanin był najszybszy na 200 metrów stylem zmiennym w Rio de Janeiro. Drugi był Japończyk Kosuke Hagino, a trzeci Chińczyk Shun Wang.

Przed startem wyścigu Brazylijczycy gromkimi brawami powitali swojego zawodnika, srebrnego medalistę z Londynu - Thiago Pereirę. Brazylijczyk był fetowany przez kilkadziesiąt sekund, a publiczność umilkła dopiero moment przed startem. 

Thiago zaliczył dobry start, ale jeszcze lepszy od niego był doświadczony Kosuke Hagino. Po 100 metrach na prowadzeniu był Amerykanin Ryan Lochte. Na ostatnim nawrocie najszybciej pojawił się jednak jego rodak Phelps, który po fantastycznym finiszu wygrał rywalizację.

Za Amerykaninem do mety dopłynęli Kosuke Hagino z Japonii i Shun Wang z Chin. Po słabej "żabce" Thiago Pereira zakończył wyścig na przedostatnim miejscu.

ReklamaPływanie, 200 m st. zmiennym (M) - wyniki:

1. Michael Phelps (USA) 1:54.66

2. Kosuke Hagino (Japonia) 1:56.61

3. Shun Wang (Chiny) 1:57.05

4. Hiromasa Fujimori (Japonia) 1:57.21

5. Ryan Lochte 1:57.47

6. Philip Heintz (Niemcy) 1:57.48

7. Thiago Pereira (Brazylia) 1:58.02

8. Dan Wallace (Wielka Brytania) 1:58.54

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy