Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Maraton Rafaela Nadala. Trzy mecze w jeden dzień

Aż trzy spotkania w ciągu jednego dnia będzie musiał dziś rozegrać hiszpański tenisista Rafael Nadal na igrzyskach w Rio. 30-latek wystąpi w półfinale debla, 1. rundzie miksta i 1/8 finału singla.

Rafael Nadal w parze z Markiem Lopezem stoczy pojedynek z Kanadyjczykami Danielem Nestorem i Vaskiem Pospilem, w półfinale debla mężczyzn. 

Również w środę wraz z Gabrine Muguruzą w 1. rundzie miksta podejmą czeski duet Lucię Hradecką i Radka Stepanka. 

W rywalizacji indywidualnej walczyć będzie z Francuzem Gillesem Simonem. 

- Nie rozumiem tego terminarza. Gra podwójna kończy się w piątek, dlatego wszystko się nakłada, a wystarczyłoby przenieść finał na sobotę, nie byłoby problemu. Ci, którzy ustalają terminy, na pewno mają dobre intencje, ale trzeba zrozumieć, że chcemy grać na najwyższym możliwym poziomie i dawać z siebie wszystko. To dla nas wyjątkowa impreza. Wszystko da się zrobić w prostszy sposób - komentował Nadal napięty grafik po zwycięskim meczu debla. 

Spekuluje się, że w związku z tą sytuacją, Hiszpan wycofa się z gry w mikście. Sam zawodnik jednak tego nie potwierdza. - Nic takiego nie powiedziałem, nie miałem tego też w planach. Teraz zresztą też nie mam takiego zamiaru. Teraz muszę odpocząć, bo jutro czeka mnie ciężki dzień - mówił we wtorek. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL