Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Manuel i Oleksiak ex aequo ze złotem olimpijskim na 100 m st. dowolnym

Co to był za wyścig! Simone Manuel z USA i Penny Oleksiak z Kanady zajęły pierwsze miejsce ex aequo w finale 100 m st. dowolnym na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Brązowy medal zdobyła Szwedka Sarah Sjoestrom.

100 metrów stylem dowolnym to najstarsza konkurencja pływacka dla kobiet. W programie olimpijskim figuruje od 1912 roku. Faworytką wyścigu była Australijka Cate Campbell, do której należały rekordy: świata i olimpijski w tej konkurencji.

Co ciekawe, Australijka zareagowała najwolniej z całej ósemki. Nie przeszkodziło jej to jednak, aby prowadzić po 50 metrach. 

Do mety pierwsze dopłynęły jednak 16-letnia Penny Oleksiak i cztery lata starsza Simone Manuel, które zdobyły złoto ex aequo. Pływaczki, czasem 52.70 sekund pobiły olimpijski rekord Campbell. Brązowy medal zdobyła Szwedka Sarah Sjoestrom. 

Kanadyjka Oleksiak ma polskie korzenie.

Pływanie, 100 m st. dowolnym (K) - wyniki:

Reklama

1. Simone Manuel (USA) 52.70

Penny Oleksiak (Kanada) 52.70

3. Sarah Sjoestrom (Szwecja) 52.99

4. Bronte Campbell (Australia) 53.04

5. Ranomi Kromowidjojo (Holandia) 53.08

6. Cate Cambell (Australia) 53.24

7. Abbey Weitzeil (USA) 53.30

8. Jeanette Ottesen (Dania) 53.36

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama