Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Lopez wyrównał rekord złotych medali w zapasach

Kubańczyk Mijain Lopez, triumfując w olimpijskiej rywalizacji zapaśników w kat. 130 kg w Rio de Janeiro, wywalczył trzeci złoty medal w stylu klasycznym. Wcześniej takim osiągnięciem pochwalić się mogli tylko Rosjanin Aleksander Karelin i Szwed Carl Westergren.

- To dla mnie wielki zaszczyt, ponieważ Karelin prezentował niesamowity poziom. Teraz jest mój czas - zaznaczył prawie 34-letni Lopez.

W poniedziałkowym finale pokonał Turka Rizę Kayaalpa 6:0. Drogę po złoty krążek w Rio rozpoczął od pokonania Heike Nabiego. Estończyk był jego rywalem w decydującym pojedynku igrzysk w Londynie, który także zakończył się sukcesem Kubańczyka. Pierwsze złoto wywalczył w Pekinie. W obu tamtych imprezach startował w kat. 120 kg.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama