Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Katarzyna Kłys przegrała walkę w 1/8 finału turnieju judo

Katarzyna Kłys przegrała z Hiszpanką Marią Bernabeu w 1/8 finału kategorii do 70 kg turnieju judo na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polka trzymała kciuki za rywalkę, żeby ta awansowała do strefy medalowej. Wówczas Kłys otrzymałaby jeszcze szansę w repasażach. Niestety, Bernabeu przegrała ćwierćfinał z Kolumbijką Yuri Alvearą przez ippon. Oznacza to, że Kłys pożegnała się z turniejem.

Walka Kłys z Bernabeu była dosyć wyrównana. Obie zawodniczki próbowały akcji ofensywnych, ale żadnej nie udało się zaskoczyć przeciwniczki. 20 sekund przed końcem Polka dostała karę shido za pasywność. Nasza zawodniczka ruszyła do ataku jednak Bernabeu dobrze się broniła.

Kłys trzymała kciuki za Hiszpankę. Jeśli Bernabeu awansowałaby do strefy medalowej, to Polka otrzymałaby jeszcze szanse w repasażach. Hiszpanka jednak przegrała w ćwierćfinale z Kolumbijką Yuri Alvearą przez ippon.

W 1/16 finału Kłys stoczyła ciężką walkę z reprezentantką Uzbekistanu Gulnozą Matnijazową. Polka wygrała pod dogrywce przez shido. W regulaminowym czasie Kłys i Matnijazowa dostały po jednej karze shido. Żafdnej z nich nie udało sie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebna była zatem dogrywka. W niej aktywniejsza była Kłys. Matnijazowa ponownie dostała karę shido, a to oznaczało zwycięstwo Polki.

Podczas walki z Matnijzaową na trybuny został wyrzucony trener i mąż naszej zawodniczki Artur Kłys za krytykowanie decyzji sędziowskich.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL