Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Igrzyska w Rio najniebezpieczniejszymi w historii?

Ogrom krytyki spłynął na organizatorów szczególnie po weekendzie otwierającym rywalizację na brazylijskich arenach. Zawodnicy łamali obojczyki, nogi, nadwerężali szyje i plecy. Niektóre kraksy były nie do uniknięcia z naturalnych przyczyn, część jednak z nich obciąża konto organizatorów. Oto lista kilku kuriozalnych i niebezpiecznych wypadków, które sprawiają, że igrzyska w Rio mogą przejść do historii jako te najniebezpieczniejsze:

Nibali rozbija się podczas kolarskiego zjazdu

Chris Froom określił trasę wyścigu kolarskiego zaczynająca się za 237. kilometrem, jako najtrudniejszą w historii. Zawodnicy na złamanie karku zjeżdżali po stromej serpentynie wijącej się pośród skalistych zboczy. Medalową szarżę Vincenzo Nibali przypłacił złamanym obojczykiem, kiedy wraz z Brytyjczykiem Geraintem Thomasem wyleciał z ostrego wirażu. Z ich wypadku skorzystał m.in. Rafał Majka, który w Rio wywalczył brąz.

Dramat van Vleuten

Cudem śmierci podczas zjazdu wśród wzgórz okalających Rio de Janeiro uniknęła kolarka, Holenderka Annemiek van Vleuten. Dokładnie na tym samym, niebezpiecznym odcinku co Nibali, wypadła z trasy i z impetem uderzyła o betonowy krawężnik. Miała sporo szczęścia, chociaż trafiła do szpitala z trzema złamanymi kręgami lędźwiowymi. Upadek pozbawił ją tytułu mistrzyni olimpijskiej.

Reklama

Koszmarne złamanie nogi Aita Saida

Francuski gimnastyk podczas skoku tak niefortunnie upadł, że złamał za jednym zamachem kość piszczelową i strzałkową. Ponoć trzask łamanej nogi słychać było w najdalszych rzędach hali. Został natychmiast hospitalizowany i poddany operacji. Jeszcze nie wiadomo czy będzie mógł jeszcze wrócić do uprawiania gimnastyki. Na pewno jednak czeka go długi rozbrat ze sportem.

Downie ląduje na karku

Elissa Downie, brytyjska gimnastyczka sportowa pechowo wylądowała podczas swojej próby skoku. Spadła z wysokości na nienaturalnie wykrzywioną szyję. Natychmiast przy niej pojawili się członkowie sztabu szkoleniowego. Na szczęście pomoc medyków nie była potrzebna, a sama Downie powróciła na matę, aby dokończyć rywalizację.

Australijska kolarka torowa w szpitalu

Zaledwie na trzy dni przed otwarciem rywalizacji na welodromie w Rio groźnego wypadku doznała Australijka Melissa Hoskins. Rozpędzone do około 60 km/h, jadące w pięcioosobowej grupie kolarki z Antypodów zanotowały kraksę, podczas której Hoskins została poważnie poturbowana. Trzy inne zawodniczki skończyły trening z zadrapaniami i siniakami. Hoskins została wzięta do szpitala na obserwację.

Armeński ciężarowiec z wybitym łokciem

 Andranik Karapetjan doznał kontuzji podczas swojej próby na pomoście w Brazylii w środę. Uszkodził staw łokciowy, gdy na jego sztandze znajdowało się 195 kg. Karapetjan startował w kategorii do 77 kg.


Źródło: Mirror

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje