Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Hope Solo zawieszona po raz drugi w karierze

Bramkarka reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Hope Solo została zawieszona przez narodową federację na sześć miesięcy. Powodem, jak napisano w oficjalnym komunikacie jest "zachowanie sprzeczne z zasadami".

Prezes Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej Sunil Gulati przyznał, że "jej zachowanie podczas meczu ćwierćfinałowego igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ze Szwecją było nie do przyjęcia i nie spełniało standardów wymaganych od zawodniczek zespołu narodowego".

Co tak zbulwersowało władze amerykańskiego futbolu? Jak się okazało, Solo po zakończeniu pojedynku ćwierćfinałowego wygranego 4:3 przez Szwedki w rzutach karnych, nazwała rywalki "bandą tchórzy".

Amerykanki ostatecznie zajęły w turnieju olimpijskim 5. miejsce. Złoty medal wywalczyły Niemki pokonując w finale Szwecję 2-1 (0-0).

Reklama

To już drugi przypadek zawieszenia Solo za jej zachowanie. Po raz pierwszy na początku 2015 roku była wyłączona z gry na 30 dni, teraz będzie mogła wrócić do zespołu dopiero w lutym 2017, gdyż kara została nałożona ze skutkiem natychmiastowym. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama