Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Holenderscy kibice w zanieczyszczonej lagunie

Piątka holenderskich kibiców, mimo doniesień o niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeniach w wodach laguny Rodrigo de Freitas, na której odbywają się olimpijskie zawody wioślarskie, przepłynęła akwen, by pogratulować medalistkom z ekipy "Pomarańczowych".

Maaike Head oraz Ilse Paulis, które w Rio de Janeiro wywalczyły złoto w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej spodziewały się takiej reakcji swoich kibiców.

- Mamy u nas w kraju taką tradycję, że kibice zawsze podpływają do zwycięskiej osady - powiedziała po występie Paulis.

Wśród pięciu śmiałków, obok partnerów Paulis i Head, byli m.in. koledzy zawodniczek z klubu wioślarskiego w Amsterdamie. Wszyscy, niezauważeni przez ochronę, przedostali się w pobliże linii mety, gdzie przyodziani w kąpielówki oraz ... krawaty wyczekiwali na występ swoich faworytek.

Reklama

- Słyszeliśmy, że jakiś gość, który w Pekinie chciał zrobić to samo, co my miał potem problemy z policją. Ale przecież nikomu nic się nie stanie jak się trochę popluskamy i damy dziewczyną buziaka - tłumaczył chłopak Paulis - Dominic Meyrick-Kole.

Po zwycięstwie Holenderek panowie wskoczyli do wody, przepłynęli kilkadziesiąt metrów i złożyli medalistką gratulację. Cała siódemka, nie niepokojona przez nikogo, przez kilka minut wspólnie cieszyła się z sukcesu.

Zdobywczynie złotego medalu nie wydawały się specjalnie zaniepokojone wyczynem swoich wielbicieli, pozostając obojętne na kwestie zanieczyszczeń.

- Przecież to są tylko faceci, ich to nie obchodzi. Chłopak Ilse robił tak już wcześniej, ale mój zrobił to dla mnie po raz pierwszy - mówiła Head, której przewidywania, co do podejścia mężczyzn do problemu bezpieczeństwa, okazały się zgodne z prawdą

- Byliśmy w wodzie tylko chwilę. O konsekwencjach będziemy myśleć później - stwierdził Meyrick-Kole, który zaznaczył, że o jego zdrowie najbardziej martwiła się jego matka.

- Bała się, że dostanę infekcji oka, dlatego wysłałem jej swoje zdjęcie w okularkach, których potem i tak nie założyłem - dodał Holender.

Przed rozpoczęciem igrzysk organizacje ekologiczne alarmowały o fatalnym stanie czystości wód na torze regatowym, spowodowanym głównie przez trafiające do laguny ścieki. Analizy wykryły w zbiorniku wysokie stężenie wirusów i bakterii, a federacja wioślarska odradzała zawodnikom kąpiele w akwenie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama