Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

​Rio 2016. Fidżi ze złotym medalem w rugby

Reprezentanci Fidżi zdobyli złoty medal olimpijski w rugby. W finale w Rio de Janeiro pokonali siódemkę z Wielkiej Brytanii 43:7. To pierwszy medal w historii występów Fidżi na igrzyskach. Brąz wywalczyli zawodnicy RPA.

Fidżi na igrzyskach debiutowało w 1956 roku w Melbourne. Od tamtego czasu zabrakło go jedynie w Tokio (1964) i Moskwie (1980).

Do Brazylii wysłało rekordową, aż 52-osobową reprezentację. Głównie dzięki powrotowi po 92-letniej przerwie rugby do olimpijskiego programu. W Rio w tej dyscyplinie rywalizowały także kobiety. Reprezentantki Fidżi odpadły jednak w ćwierćfinale po porażce z Wielką Brytanią.

Rugbiści Fidżi pomścili koleżanki. W finale także grali z Brytyjczykami i rozbili ich 43:7. 

Reklama

Ćwierćfinały:

Fidżi - Nowa Zelandia 12:7

Japonia - Francja 12:7

W. Brytania - Argentyna 5:0 po dogrywce

RPA - Australia 22:5

Półfinały:

Fidżi - Japonia 20:5

W. Brytania - RPA  7:5

Mecz o 3. miejsce:

RPA - Japonia 54:14

Finał:

Fidżi - W. Brytania 43:7

Końcowa kolejność:

1. Fidżi

2. W. Brytania

3. RPA

4. Japonia

5. Nowa Zelandia

6. Argentyna

7. Francja

8. Australia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama