Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Fidżi - Meksyk 1-5

Reprezentacja Fidżi zdobyła historycznego - pierwszego gola na igrzyskach olimpijskich, ale przegrała 1-5 (1-0) z Meksykiem w grupie B turnieju olimpijskiego mężczyzn w piłce nożnej. Cztery bramki dla zespołu "Azteków" zdobył Eric Gutierrez.

Turniej olimpijski mężczyzn w piłce nożnej - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

Fidżi przystępowało do spotkania z Meksykiem jako outsider rozgrywek w Rio de Janeiro. Drużyna z Oceanii przegrała trzy dni temu 0-8 z Koreą Południową, a Meksyk zremisował 2-2 z Niemcami.

Ekipa Australijczyka Franka Fariny nadspodziewanie dobrze rozpoczęła spotkanie na Arena Fonte Nova w Salvadorze. W 11. minucie, Iosefo Verevou zagrał w pole karne Meksyku, a po nieporozumieniu bramkarza i stopera, piłkę do meksykańskiej bramki wpakował Roy Krishna - jedyny zawodnik reprezentacji Fidżi, który występuje poza ojczyzną (gra w australijskim Wellington Phoenix).

Reklama

Drużyna "Azteków" rozkręcała się powoli, ale po kwadransie spędzonym w szatni odmieniła losy rywalizacji. Trzy minuty po wyjściu na drugą połowę, Carlos Cisneros zacentrował z linii końcowej, a piłkę do bramki Fidżi z okolic dwunastego metra skierował Eric Gutierrez. 21-latek z rodzimej Pachuki trafił jeszcze trzy razy, dwukrotnie kończąc akcję Oribe Peralty, a raz po kolejnym zagraniu Cisnerosa.

W międzyczasie, Peralta zaliczył jeszcze asystę przy trafieniu Carlosa Salcedo.

W drugim spotkaniu tej grupy, Niemcy zremisowali z Koreą Południową 3-3, trzykrotnie doprowadzając do remisu. Bohaterem naszych zachodnich sąsiadów był Serge Gnabry, który zdobył dwie bramki. Liderem tabeli jest Korea Południowa, która ma lepszy bilans bramkowy od drugiego Meksyku.

Turniej olimpijski mężczyzn w piłce nożnej - wyniki:

Fidżi - Meksyk 1-5 (1-0)

Bramki: Roy Krishna (11.) - Eric Gutierrez (48.), (56.), (58.), (73.), Carlos Salcedo (67.)

Honduras - Portugalia 1-2 (1-2)

Bramki: Elis Alberth (1.) - Tobias Figueiredo (21.), Goncalo Paciencia (36.)

Niemcy - Korea Południowa 3-3 (0-1)

Bramki: Hwang Hee-Chan (25.), Son Heung-Min (57.), Suk Hyun-Jun (86.) - Serge Gnabry (33.), (90.), David Selke (55.)

Argentyna - Algieria 2-1 (0-0)

Bramka: Angel Correa (47.), Jonathan Calleri (70.) - Sofiane Bendebeka (64.)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama