Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Egipt pierwszym rywalem polskich siatkarzy

Egipt jest pierwszym rywalem polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. "Biało-czerwoni" są zdecydowanym faworytem tego spotkania, które rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.00 polskiego czasu.

Polacy to aktualni mistrzowie świata. Jednak w obecnym składzie kadry brakuje kilku kluczowych zawodników, którzy w dużym stopniu przyczynili się do wielkiego sukcesu dwa lata temu.

W Rio "Biało-czerwoni" trafili do grupy B. Na początek olimpijskich zmagań zagrają z Egiptem, a potem kolejno z Iranem (9.08), Argentyną (11.08), Rosją (13.08) i Kubą (15.08). W grupie A rywalizować będą: Brazylijczycy, Amerykanie, Włosi, Francuzi, Kanadyjczycy i Meksykanie. Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.

Polscy siatkarze po raz czwarty z rzędu wystąpią na igrzyskach olimpijskich. W Atenach (2004), Pekinie (2008) i Londynie (2012) kończyli rywalizację na 1/4 finału. W Rio podopieczni Stephane'a Antigi zaliczani są do grona kandydatów do medali, ale podobne aspiracje ma także kilka innych zespołów z gospodarzami Brazylijczykami na czele.

Na początek trzeba jednak pokonać Egipt, który teoretycznie wydaje się najsłabszym rywalem w grupie. "To bardzo dobry przeciwnik. Egipcjanie poczynili ostatnio duże postępy. Grali w II dywizji Ligi Światowej. My przede wszystkim chcemy dobrze rozpocząć zmagania, bo to jest bardzo ważne. Na pewno lepiej zacząć od spotkania z Egiptem niż z Rosją, bo będzie łatwiejsze wejście w turniej. Prawda jest taka, że w Rio de Janeiro trzeba wygrywać z każdym zespołem, jeżeli chce się odnieść sukces. Jeżeli zakwalifikujemy do ćwierćfinału, to będzie jeszcze trudniej" - powiedział asystent Antigi Philippe Blain na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W dorobku "Biało-czerwonych" jest jeden medal olimpijski - złoty w Montrealu (1976).

Reklama

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Egipt!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje