Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Dania - Francja 28-26 w finale piłkarzy ręcznych

W półfinale długo męczyli się z Polakami, ale w meczu o złoto dali lekcję piłki ręcznej Francuzom. Szczypiorniści Danii mistrzami olimpijskimi!

"Biało-czerwoni" z dumą mogą wracać do Polski. W półfinale, dopiero po dogrywce, przegrali z późniejszymi mistrzami olimpijskimi. Podopieczni Talanta Dujszebajewa byli blisko zwycięstwa, a gdyby tak się stało, to kto wie, co działoby się w finale igrzysk olimpijskich.

Reklama

To już jednak historia. W finale Duńczycy zmierzyli się z Francuzami i w doskonałym stylu rozprawili się z mistrzami olimpijskimi sprzed czterech i ośmiu lat. Świetnie dysponowany w ekipie "Trójkolorowych" był tylko niezawodny bramkarz Thierry Omeyer. I to on do końca dawał Francuzom nadzieję na korzystny wynik.

Duńczycy grali jednak jak w transie. Podobnie jak w meczu z Polską, postawili na szczelną obronę. Systematycznie zdobywali kolejne punkty, a 10 minut przed końcem prowadzili aż pięcioma bramkami.

Francuzi jednak niespodziewanie doganiali szczypiornistów ze Skandynawii. Po pięciu minutach przegrywali już tylko 24-26.

Gdy chwilę potem Nikola Karabatić przedarł się przez duńską obronę, strata wynosiła już tylko jedną bramkę. 

Skandynawowie wrócili jednak do gry. Rzucili dwa szybkie gole i minutę przed końcem zaczęli wielkie odliczanie. Wygrali 28-26 i zostali mistrzami olimpijskimi!

Trzecie miejsce zajęli Niemcy, którzy w meczu o brąz pokonali Polskę 31-25.

Dania - Francja 28-26 (16-14)

Dowiedz się więcej na temat: Rio 2016 | piłka ręczna rio