Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

​Rio 2016. Brazylia - Szwecja 0-0, karne 3-4 w półfinale

Drugi raz z rzędu Szwedki zapewniły sobie awans w rzutach karnych. W finale w Rio zmierzą się z Niemkami lub Kanadyjkami.

Reprezentantki gospodarzy po raz drugi z rzędu zremisowały swój mecz bezbramkowo. Takim wynikiem zakończył się ćwierćfinał z Australią, ale Brazylijki awansowały ostatecznie po rzutach karnych 7-6. Wówczas "jedenastki" nie wykorzystała Marta, jedna z najlepszych piłkarek w historii, pięciokrotnie wybierana zawodniczką roku przez FIFA. Jednak rywalki pomyliły się dwukrotnie.

Tym razem Marta nie zawiodła, ale gorzej poszło jej dwóm koleżankom z drużyny. Szwedki sprawiły drugą niespodziankę - w ćwierćfinale wyeliminowały reprezentację USA, która triumfowała w turnieju olimpijskim w Atlancie (1996), Atenach (2004), Pekinie (2008) i Londynie (2012). W Sydney (2000) Amerykanki zdobyły srebrny medal.

Reklama

W finale w Rio Szwedki zmierzą się z Niemkami lub Kanadyjkami. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy