Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski wkraczają do gry

Lekkoatleci będą w piątek w centrum uwagi polskich kibiców na olimpijskich arenach w Rio de Janeiro. Rywalizację tego dnia rozpoczną m.in. Anita Włodarczyk w rzucie młotem, dyskobol Piotr Małachowski, a także Adam Kszczot i Marcin Lewandowski w biegu na 800 m.

Nie będą to jeszcze zmagania o medale, a jedynie eliminacje, ale i tak dadzą przegląd formy zawodników. To właśnie z tą dyscypliną w Polsce związane są największe nadzieje na miejsca na podium, szczególnie po znakomitym występie "Biało-czerwonych" w mistrzostwach Europy w Amsterdamie, gdzie wygrali klasyfikację medalową.

Pierwszy na Stadion Olimpijski wyjdzie Małachowski, a także drugi z Polaków startujący w rzucie dyskiem - Robert Urbanek. Początek eliminacji zaplanowano na godzinę 14.30. Pół godziny później do zaplanowanego na godz. 3 w nocy finału pchnięcia kulą postara się awansować Paulina Guba, a mniej więcej w tym samym czasie na bieżni w eliminacjach biegu na 800 m powalczą Kszczot i Lewandowski. Później, o 19.30, rozpocznie się rywalizacja w chodzie mężczyzn na 20 km z udziałem Artura Brzozowskiego, Jakuba Jelonka i Łukasza Nowaka.

Reklama

W nocy z piątku na sobotę (między 1.30 a 2) na 1500 m pobiegną Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui i Danuta Urbanik, a na 1.40 zaplanowano rozpoczęcie rywalizacji w rzucie młotem, w której wszystkie oczy zwrócone będą na rekordzistkę świata Włodarczyk. Wystartują także Joanna Fiodorow i Malwina Kopron. O 2.20 w trójskoku powalczy Karol Hoffmann, a występy Polaków tego dnia zakończą o 3.40 Ewa Swoboda i Marika Popowicz-Drapała w eliminacjach biegu na 100 m.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy